Справа про “плівки Медведчука: суд відмовився розглядати позов Порошенка до Зеленського

Верховний Суд України повернув експрезиденту країни, нардепу від “Європейської солідарності” Петрові Порошенку його позовну заяву до чинного глави держави Володимира Зеленського та проєкту Bihus.info щодо аудіозаписів із нібито нардепом від “Опозиційної платформи – За життя” (ОПЗЖ) Віктором Медведчуком.

Постанову за 9 серпня опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень, повідомляє сайт “Гордон”.

У документі вказано прізвище тільки Зеленського, але журналісти Bihus.info підтвердили 12 серпня, що йдеться саме про позов Порошенка.

Позивач просив суд зобов’язати журналістів опублікувати всі “плівки Медведчука”, а Зеленського – розповісти про наявну у нього інформацію стосовно цих аудіозаписів.

“Позовну заяву […] повернути позивачеві з усіма доданими до неї документами”, – вирішила в підсумку суддівська колегія ВС.

У суді зазначили, що “повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом”.

Ухвалу Верховного Суду Порошенко може оскаржити протягом 15 днів із моменту її винесення.

Нагадаємо, що 11 травня генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала Медведчукові і його соратнику Тарасові Козаку підозри у державній зраді і спробі розкрадання національних ресурсів. ЗМІ повідомили, що в будинку Медведчука в Києві та офісі ОПЗЖ СБУ проводила обшуки.

Після цього журналісти проєкту Bihus.іnfo опублікували чотири фрагменти плівок, де фігурує нібито Медведчук. У першій частині записів розмов, опублікованій 17 травня, лідер бойовиків “ЛНР” погрожував знищити колону бронетехніки України, якщо її просування не зупинять. Медведчук у відповідь повідомив йому, що Порошенко, який на той момент обіймав посаду президента України, перетелефонував і “сказав, що дав команду повернути колону на Ізварине”. Також у записах є розмова Медведчука з його помічником у Донецьку і Луганську Дмитром Дорошенком у червні 2014 року, в якій вони обговорили вимоги терористів для організації переговорів.

Друга частина плівок, оприлюднена 24 травня, пояснює історію отримання Медведчуком української частини нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок”.

31 травня з’явилася третя частина. У ній Медведчук обговорює з Кремлем постачання в Україну вугілля з окупованих територій.

8 червня оприлюднили четверту й останню частину матеріалів – про обмін полоненими, переговори щодо газу та електрики. Журналісти Bihus.info дійшли висновку, що обмін полоненого українця Андрія Гречанова гальмували, щоб зробити красиву картинку для Порошенка.

Захист Порошенка впевнений, що плівки Bihus.info – це атака на п’ятого президента і що редакція опублікувала не всі записи. У липні адвокати Порошенка подали позов від його імені проти Зеленського та громадської організації “Том 14”, яку очолює Денис Бігус із Bihus.info.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *