Під санкції РНБО, крім Порошенка, потрапили Коломойський, Боголюбов, Жеваго, Медведчук
Рада національної безпеки та оборони на засіданні 12 лютого запровадила санкції проти бізнесмена Ігоря Коломойського, мільярдера Костянтина Жеваго, колишнього співвласника “Приватбанку” Геннадія Боголюбова, 5-го президента України, нардепа “Європейської солідарності” Петра Порошенка та ексдепутата від забороненої ОПЗЖ, обвинуваченого у державній зраді, Віктора Медведчука.
Про це повідомляє “Українська правда”, з посиланням на власні джерела.
“У списку санкціонованих – Коломойський, Жеваго, Порошенко, Боголюбов, Медведчук”.
Бізнесмена Ігоря Коломойського підозрюють у шахрайстві та легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, а також у виведенні з Приватбанку загалом 15 млрд. грн.
Також ДБР розслідує незаконний виїзд з України колишнього співвласника “Приватбанку” Геннадія Боголюбова. 7 липня 2024 року “Українській правді” стало відомо, що Боголюбов незаконно виїхав з України за підробленими документами в ніч на 24 червня поїздом Київ – Хелм. Причиною втечі джерела УП назвали те, що Бюро економічної безпеки готує йому підозру в справі “Приватбанку”.
Сам бізнесмен стверджував, що перетнув кордон України на виїзд на законних підставах. За словами пресслужби Боголюбова, бізнесмен має всі законні підстави для перетину кордону: вік 62 роки, 7 дітей, 5 з яких – неповнолітні.
Правоохоронці заочно повідомили про підозру Боголюбову та прикордоннику, який сприяв йому у незаконному перетині кордону 24 червня. За версією ДБР, Боголюбов залишив країну за паспортом іншої особи. Це – мешканець Волинської області, 67-річний Сюмак Микола Купріянович.
10 липня 2024 року Боголюбов в інтерв’ю “Українській правді” повідомив, що не знає, чи повернеться в Україну. У листопаді 2024 року Печерський районний суд міста Києва ухвалив арештувати Геннадія Боголюбова.
Мільярдера Костянтина Жеваго підозрювали в розтраті коштів у справі банку “Фінанси та кредит”.
17 вересня 2015 року Нацбанк визнав банк “Фінанси та Кредит” неплатоспроможним. У межах розслідування оголосили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень самому Жеваго, а також низці топменеджерів банку.
27 грудня 2022 року українського бізнесмена, екснардепа Костянтина Жеваго затримали на гірськолижному курорті Куршевель у французьких Альпах на запит української сторони.
Суд французького міста Шамбері виніс рішення про екстрадиційний арешт українського олігарха-втікача Костянтина Жеваго. Але Жеваго вніс заставу в 1 мільйон євро і вийшов з-під варти, він не може залишати материкову Францію.
Верховний суд Франції 10 листопада 2023 року відхилив апеляцію української сторони та постановив, що Жеваго не повинен бути екстрадований за звинуваченнями в розтраті у справі банку “Фінанси та кредит”.
У січні 2024 року повідомлялося, що Жеваго виграв судовий процес у Лондоні за звинуваченням у розкраданні грошей збанкрутілого банку “Фінанси та кредит”.
Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 12 лютого оголосив про ведення нових санкцій РНБО, але не назвав прізвищ.
Фото: АНТИКОР