Найбільш закритими у парламенті є комітети, які очолюють Шуфрич та Кальченко

Комітети Верховної Ради з питань регламенту і свободи слова виявилися найбільш закритими за результатами роботи у першому півріччі 2023 року.

Про це свідчить антирейтинг прозорості комітетів Верховної Ради України за перше півріччя 2023, складений рухом ЧЕСНО

Найбільш закритими виявилися комітети регламенту та свободи слова, які очолюють відповідно Нестор Шуфрич та Сергій Кальченко, на другій позиції – бюджетний комітет на чолі з Роксоланою Підласою, а третю позицію розділяють комітети зовнішньої політики (голова – Олександр Мережко) та євроінтеграції (голова – Іванна Климпуш-Цинцадзе).

У порівнянні з результатами минулого року, в топі лідерів прозорості також відбулись зміни. Найбільш відкриті – комітет з питань гуманітарної політики, який очолює Микита Потураєв та комітет здоров’я нації під очільництвом Михайла Радуцького, які врахували рекомендації ЧЕСНО і суттєво покращили свої показники.

На другому місці – комітет з прав людини, який очолює Дмитро Лубінець, на третьому – комітет з питань енергетики (голова – Андрій Герус), до якого віднесений комітет державної влади, тому що інформування про їхню діяльність відбувається вибірково.

У моніторингу ЧЕСНО не враховувано Комітет з питань національної безпеки та оборони, а також Комітет правоохоронної діяльності, через специфіку їхньої роботи та непублічність в умовах воєнного стану.

Віце-спікер Верховної Ради Олександр Корнієнко зазначив, що Рада засідає наразі значно рідше, і тому навантаження на комітети, які готують до розгляду законопроєкти, зросло. Він пояснив, чому при однакових умовах у комітетах різний рівень відкритості.

Вся справа, за його словами, у тому, що у секретаріатах комітетів різний погляд на комунікації – хтось більше сконцентрований на організації роботи комітету, хтось розуміє важливість комунікацій, а хтось, на жаль, менше приділяє уваги даному питанню.

Корнієнко додав, що в більшості комітетів, які мають гарні показники, є підтримка з боку донорів, які дозволяють залучити зовнішні ресурси для підвищення прозорості у роботі комітету, і закликав західних партнерів продовжувати такі проєкти.

Раніше Рух ЧЕСНО фіксував непоодинокі випадки, коли на сайтах комітетів повідомлення про події публікують заднім числом. Це відбувається, зокрема, на сайті Комітету з питань організації держвлади та місцевого самоврядування, який очолює голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *