Влада Швеції провела обшуки в банку, який підозрюють у відмиванні грошей Януковича

Управління боротьби з економічною злочинністю Швеції провело обшуки у Swedbank — найбільшому банку країни, який підозрюють у відмиванні близько 135 мільярдів євро, у тому числі грошей екс-президента України Віктора Януковича.

Зазначається, що обшуки провели через те, що менеджмент банку завчасно попередив своїх найбільших акціонерів про те, що до преси потрапили дані про відмивання банком коштів. Як наслідок акціонери змогли убезпечити від фінансових втрат, адже після скандалу з відмиванням акції баку здешевшали на 20%, – повідомляє Громадське.

Сам банк визнав, що його дочірнє відділення в Естонії проводило підозрілі операції, які могли бути легалізацією незаконно отриманих доходів. За даними шведського суспільного мовника, який першим виявив підозрілі операції банку, мова йде про близько 135 мільярдів євро — коштів, які намагалися легалізувати переважно представники пост-радянських країн.

Раніше у Bloomberg повідомляли, що серед інших, відмивати кошти у Swedbank міг екс-президент України Віктор Янукович. Також там вважають, що через шведський банк Янукович міг розраховуватися з Полом Манафортом, якого у США підозрюють у фінансових махінаціях.

Зазначимо, що наразі шведські ЗМІ активно розслідують діяльність одного з найбільших банків країни. За даними журналістів, Swedbank роками використовували для масштабного відмивання грошей. Кошти перераховували через відділення банку у країнах Балтії, аналогічно схемі з відмивання коштів найбільшим банком Данії Danske Bank.

Нагадаємо, що Danske Bank підозрюють у тому, що через його дочірнє відділення в Естонії відмивали кошти представники Росії, України, Азербайджану та інших пост-радянських країн.

На початку розслідування проти банку, його запідозрили у відмиванні близько 13 мільярдів доларів. Після цього сума зросла до близько 28 мільярдів євро.

Водночас, у самому Danske Bank провели внутрішнє розслідування та виявили, що більша частина з операцій нерезидентів, які проводило естонське відділення Danske Bank, була підозрілою. Мова йде про щонайменше 200 мільярдів євро операцій, які проводились у банку протягом 2007-2015 років.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *