Вітольда Фокіна звільнили з української делегації в Тристоронній контактній групі

Вітольда Фокіна звільнили з посади першого заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання миру на Донбасі.

Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

У Зеленського заявили, що для президента є принциповим, щоб представники держави керувалися у своїй діяльності та висловлюваннях національними інтересами. В ОП заявили, що Фокін несправедливо оцінював тимчасову окупацію Криму, Севастополя та окремих районів Донецької і Луганської областей України.

«Представляти державу на будь-якому рівні ㅡ це не шанс для особистих поглядів та амбіцій, це ㅡ безумовний обов’язок втілювати в життя позицію держави та інтереси українського народу», ㅡ йдеться у заяві.

Останньою краплею стала заява Вітольда Фокіна на засіданні комітету з питань організації державної влади. Він сказав, що не бачив «жодного підтвердження того, що там (на Донбасі) війна між Україною та Росією». А прийшов політик на засідання, щоб відповісти на питання щодо своїх попередніх висловлювань про війну на Донбасі.

Ці слова обурили главу Офісу президента Андрія Єрмака, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та інших політиків. Комітет порадив Зеленському звільнити Фокіна.

А глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук та його заступники Олексій Резніков і Олександр Мережко заявили, що не погоджуються зі словами Фокіна, бо «війну в Україну принесла Росія». Вони просили надати належну оцінку заявам Фокіна. Глава делегації не може звільняти заступників, бо ці повноваження є тільки у президента.

18 серпня президент Володимир Зеленський увів до складу делегації України в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі колишнього прем’єр-міністра Вітольда Фокіна. Він став першим заступником глави делегації — Леоніда Кравчука.

Нещодавно онучка політика Маша Фокіна розповідала, що це вона познайомила дідуся з Єрмаком. Тоді вона казала, що погляди Єрмака та першого прем’єра у питанні Донбасу схожі. Натомість Фокін не міг пригадати, коли познайомився з главою ОП.

Фокін не лише «не бачив підтверджень війни з Росією», а й заявляв, що виступає за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині. Також він заявив, що з обидвох сторін було скоєно багато злочинів і виступає за повну амністію.

Фото 2Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *