Війна на сході України відтепер – “міжнародний збройний конфлікт”?

Відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції.

Офіс Президента України повідомляє про важливу домовленість:

Починаючи “з 00:01 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню.

Прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн – учасниць Нормандського формату.

Сьогодні на засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу. Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ.

Режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню у разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей.

Україна вкотре підтвердила повну готовність до дотримання досягнутих на грудневому саміті в Парижі домовленостей на рівні лідерів країн – учасниць Нормандського формату та прихильність до виконання Мінських угод.

СММ ОБСЄ сприятиме та підтримуватиме виконання цих заходів.

У межах політичної групи було наголошено, що повне та всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання. Адже вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно за таких умов:

⁃ після всеосяжної деескалації;
⁃ після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань;
⁃ відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном;
⁃ вибори мають відбуватися виключно згідно із законодавством України;
⁃ вибори мають відбуватися з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ.

У межах гуманітарної групи українська сторона, як і було домовлено, передала списки осіб на взаємне звільнення та очікує на те саме від іншої сторони”.

Від редакції “Українського репортера” зазначимо: у цьому повідомленні дивують деякі фрази, зокрема “міжнародний збройний конфлікт на території українського Донбасу”, “виведення іноземних військових підрозділів і техніки”. Виходить, у нас сьомий рік триває не російсько-українська війна, а якийсь “міжнародний збройний конфлікт”. Збройні формування яких країн беруть участь у цій війні? Росія не згадується. Ані натяку на російську агресію, на окупацію! Замість згадування російських військ сором’язливо видають на-гора фразу про “іноземні військові підрозділи і техніку”. Якісь “іноземні”… А забули з чийого ракетного комплексу “Бук” було збито малайзійський лайнер? Замулилося в пам’яті, чиї війська розстірлювали українських воїнів під Іловайськом, Дебальцевим, в Донецькому аеропорту?

Нагадаємо, що у лютому 2020-го тодішній міністр міністр оборони  України Андрій Загороднюк, відповідаючи на запитання “Українського репортера”, назвав чисельність російських окупаційних військ на Донбасі – 25 тисяч. За словами Загороднюка, ця чисельність час од часу змінюється.

Сьогодні ж влада ховається у своїх текстах за евфемізмами, вишукує слова-замінники, уникає прямого визначення про страшні і крвиаві події на окупованих Росією українських землях. Бодай не образити “братів”, бодай вони не гримнули на нас, не вдарили кулаком по столу…

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *