Від керівника Київщини Горгана пішли двоє заступників. Знову про кризу в області (+аудіо)

Київську область уже давно лихоманить. Конфлікти та скандали не вщухають. Гостро сперечаються між собою керівники обласної ради та облдержадміністрації. До цих штормових хвиль додалася й нова – залишили  посади перший заступник голови КОДА Олександр Савченко, а також його колега, заступник очільника області Олег Письменний. Звільнила кабінет і Лариса Грисюк, керівниця департаменту економічного розвитку й торгівлі КОДА. В кулуарах КОДА подейкують, що готуються “на вихід” також деякі інші начальники профільних департаментів.

Що відбувається у господарстві пана Горгана? “Корабель” тріщить по швах? Перша особа області зберігає олімпійський спокій і далі продовжує розповідати, як успішно наводить лад із бюджетними коштами, самовіддано бореться з корупцією, бере участь майже в усіх заходах, не забуваючи розміщувати на офіційному сайті області по 9-10 фотографій “себе улюбленого” під різними ракурсами. Ні дня без піару!

Відставки заступників не схвилювали пана Горгана. Каже, що кадрові зміни викликані новаціями закону про держслужбу. Оскільки відтепер чиновники такого калібру будуть не держслужбовцями, а – політичними фігурами. Але… Ні Савченко (генерал-полковник міліції, до речі), ні Письменний чомусь не забажали бути такими політфігурами. А може, не захотіли бути цапами відбувайлами під час “розбору польотів”? Те, що такий “розбір” може статися – не виключено, висувають версію аналітики. Справи в області не такі вже й блискучі. Є багато провалів. І їх бачать в уряді, мабуть. Нещодавно вигулькнула неофіційна інформація, що прем’єр Гройсман “пропісочив” Горгана за виконання програми будівництва та ремонту автошляхів. Так це чи ні – невідомо, але “нагорі”, схоже, бачать, що коїться в області. Вона пасе задніх у створенні добровільних територіальних громад, у проведенні реформи місцевого самоврядування. Горган, на думку деяких спостерігачів, заграє з різними рухами, бізнесовими кланами.

Верховна влада, певно, дорікає йому, що він не може впоратися з обласною радою, яка проголосувала за звернення до парламенту про врегулювання питання імпічменту президента. Облрада назвала дії КОДА “економічним геноцидом”. Обласна рада також веде свою хитру комбінаційну гру, дбаючи про електорат для певної політсили, до якої належить керівниця ради Ганна Старикова.

Особливо загострився конфлікт між Горганом і Стариковою після зупинки фінансування соціально-економічних програм на понад півмільярда гривень. Горган заявив, що міста і села відтепер будуть фінансуватися по-новому, без корупційної складової. І уся ця метушня “на мільярд” відбувається на фоні тотального зубожіння населення, колосального підвищення цін, тарифного свавілля.

Нагадаймо: ще цього літа у стосунках між КОДА і облрадою була суцільна благодать. Здавалося, що це братерство – на віки!

А лунали бурхливі оплески, що переходили в овації брежнєвської епохи, з такого приводу.

22 червня 2017 року облрада затвердила 49 обласних програм, на фінансування яких за рахунок коштів облбюджету передбачено 1,6 млрд грн. Після успішного голосування слово узяв голова КОДА Олександр Горган (аудіо – за посиланням: https://ukrreporter.com.ua/politic/dolenosne-rishennya-kyyivskoyi-oblasnoyi-derzhadministratsiyi.html.

Він палко говорив з трибуни про “неймовірний поштовх у розвитку області”, про “синхронне і збалансоване” голосування, про “доленосні рішення”… Наголосив, що “з дуже обґрунтованим оптимізмом дивиться” у 2017 рік. А насамкінець сказав: “Ми зможемо показати усій Україні, що таке жити по-новому”…

Ми бачимо, як ВОНИ “живуть”…

Леонід ФРОСЕВИЧ
Малюнок Олега СМАЛЯ

На цю тему читайте тут

Доленосне рішення Київської обласної держадміністрації

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *