Доленосне рішення Київської обласної держадміністрації

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган під час розширеної наради презентував новий порядок розподілу бюджету Київської області.

Про це інформує офіційний сайт КОДА.

Серед присутніх – практично всі сільські, селищні й міські голови Київщини, голови районних рад та РДА, мери міст обласного значення, керівництво й депутати Київської обласної ради.

«Логіка й принципи розподілу коштів обласного бюджету дають можливість переконатися в прозорості, збалансованості та ефективності такого підходу. Бюджет розвитку Київщини запропоновано розділити на 3 рівні частини: програми пропорційного фінансування, антикризові програми та програми розвитку. Перша частина цих коштів повинна повертатися містам і селам пропорційно до їх внеску у формування бюджету області, друга – спрямовуватиметься на підтримку депресивних територій у частині подолання кризових явищ, а третя – на програми розвитку Київської області», – повідомив Олександр Горган.

«Усі проекти мають відповідати основним державним пріоритетам, у тому числі збільшення народжуваності, зростання тривалості життя та скорочення смертності в Київській області», – сказав Олександр Горган і додав, що це буде перший в Україні місцевий бюджет, який пропонує системні рішення розвитку локальної економіки, а саме – будівництво технопарків, підвищення енергоефективності і програми підвищення професійної компетенції.

Керівник КОДА упевнений:

«Завдяки впровадженню нової моделі, міста й села отримають механізм оптимального розподілу бюджетних коштів, який не залежить від упередженої позиції чиновників. Запропонована модель передбачає передачу коштів на місця у вигляді прямих субвенцій на базі прозорих правил розподілу, що є безпрецедентним кроком фінансової децентралізації».

Отже, як бачимо, кардинально змінюється порядок розподілу бюджетних коштів. Водночас чи не суперечить це усталеному порядку — за бюджет розподіляє (і голосує за нього) обласна рада. У чому тоді полягатимуть функції Київоблради? І чи потрібна вона взагалі після упровадження цих новацій?

Мабуть, не варто сподіватися, що затяжний конфлікт між КОДА і облрадою буде розв’язано найближчим часом. Мости спалено. Сторони роблять ходи на політичній шахівниці…

Нагадаємо, що у зв’язку із незадовільним виконанням бюджетних програм 5 вересня 2017 року Київська обласна рада визнала роботу обласної держадміністрації незадовільною.

А перед цим, 22 червня, облрада затвердила 49 обласних програм, на фінансування яких за рахунок коштів облбюджету передбачено 1,6 млрд. грн. Після успішного голосування слово узяв голова КОДА Олександр Горган. Він палко говорив з трибуни про “неймовірний поштовх у розвитку області”, про “синхронне і збалансоване” голосування, про “доленосні рішення”… Наголосив, що “з дуже обґрунтованим оптимізмом дивиться” у майбутнє. А насамкінець сказав: “Ми зможемо показати усій Україні, що таке жити по-новому”…

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото із сайту КОДА

На цю тему читайте тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *