Київщина потерпає від гострого протистояння влади (+аудіо)

Уперше за часів Незалежності конфлікт між Київською обласною радою та облдержадміністрацією, а точніше, між тими політиками, які керують очільниками цих структур, немов фігурами на шахівниці, загрожує економічному розвиткові регіону та може призвести до політичного розбалансування пристоличної області. Такий стан справ спричинений недалекоглядною кадровою політикою.

Область не звикла до слабких керівників

Протягом багатьох років Київщину очолювали нехай не такі вже й однозначні, але харизматичні особистості та справжні господарі. Згадаймо Івана Плюща, Івана Капштика, Анатолія Засуху, Віру Ульянченко, Анатолія Присяжнюка. Ми можемо підтримувати чи не підтримувати їхні політичні погляди, проте ці люди завжди мали свою точку зору, вміли відстоювати інтереси Київщини у різних владних кабінетах, зрештою могли згуртувати депутатський корпус. І від цього вигравала лише громада. Адже в області тоді чи не щотижня відкривалися нові об’єкти соціально-економічного призначення, Київщина демонструвала впевнений поступ і перебувала на перших місцях у державі за темпами розвитку.

За чотири неповних роки область втратила передові позиції, а на посаді голови обласної державної адміністрації перебуває вже третій керівник. На жаль, ні Володимиру Шандрі, ні тим більше Максиму Мельничуку, ні нинішньому очільнику Олександру Горгану немає чим похвалитися як в соціально-економічному розвиткові регіону, так і в забезпеченні політичної стабільності в краї. Більш того, всі ці керівники мали перманентні проблеми у співпраці з обласною радою.

День Вишиванки. Ганна Старикова і Олександр Горган. Поки що злагода… Фото із сайту Київської облради

Виграли битву та програли війну

Ситуація ускладнилася після останніх виборів до місцевих органів влади. І хоча за результатами перегонів упевнену перемогу в області здобула «Солідарність», через підкилимове загравання першого заступника голови ОДА, керівника обласного партійного осередку «Солідарності» Льва Парцхаладзе із представниками «Батьківщини», «УКРОПу», «Самопомочі» та Опозиційного блоку президентська сила не змогла сформувати коаліцію і сама опинилася в опозиції. Втім, обласна рада запрацювала. Голові КОР Ганні Стариковій, яка є далеко не самостійною фігурою, а маріонеткою функціонера від «Батьківщини», бізнесмена Костянтина Бондарєва, разом зі своїми кураторами вдалося сформувати коаліцію.

«Коаліція на баблі»

Більшість у обласній раді виникла не з великого патріотизму депутатів чи їхнього прагнення розвивати край, а внаслідок простих корисливих інтересів народних обранців. Тому й одним із перших рішень сесії обласної ради 7 скликання стала відмова у делегуванні повноважень обласній державній адміністрації. Ну, а потім депутати дружно розподілили сфери впливу на комунальні підприємства, призначили туди своїх «смотрящих» та кишенькових директорів і ухвалили багатомільйонні програми соціально-економічного розвитку. Зазначимо, що більшість з цих програм було розроблено та прийнято в рекордно стислі терміни. А тому нині правоохоронці мають неоране поле для викриття їхніх корупційних складових та фактів відмивання бюджетних коштів. І ця робота в області лише розпочинається.

Нещодавно за листом Головного управління СБУ в Києві та Київській області було заарештовано рахунки обласного казначейства. Таким чином, фінансування соціально-економічних програм, яке стало корупційною годівничкою депутатського корпусу, просто припинено.

Хід губернатора – відповідь голови

Скандал із блокуванням коштів обласного казначейства голова ОДА Олександр Горган пояснює посиленням боротьби з корупцією. Разом із прокурором області Дмитром Чібісовим він провів показові перевірки будівництва об’єктів соціально-економічного призначення, що фінансувалися з обласного бюджету. Тож перед початком роботи позачергової сесії оприлюднено таку заяву голови ОДА:

«Наступ на корупційні схеми, який Київська обласна адміністрація розгорнула спільно із силовими органами, викликав агресивну реакцію корупціонерів, які кидають всі ресурси на те, аби захистити свої корупційні схеми… Ми щойно закінчили масштабну перевірку всіх об’єктів області, на ремонт та будівництво яких витрачалися бюджетні кошти. Результати виявили колосальні розкрадання сотень мільйонів гривень… Обласна адміністрація наполягатиме, аби бюджетні кошти не освоювалися на обласному рівні, а передавалися в села та міста області».

Між тим, під час позачергової сесії голова обласної ради Ганна Старикова зачитала звернення керівників депутатських фракцій «Батьківщина», «Наш край», «Опозиційний блок», «Самопоміч», «Свобода» та «УКРОП», суть якого полягає в тому, що тиск силовиків на область спричинив економічний геноцид в регіоні.

Зазначене звернення керівників депутатських фракцій стало черговим політичним перфомансом, до яких уже звикли в стінах обласної ради. Адже замість ухвалення рішень, які б сприяли соціально-економічному розвиткові краю (а це і є головним завданням місцевих рад), депутатський корпус все частіше займається політиканством. Як показує досвід, у кращому випадку депутати можуть згуртуватися навколо своїх меркантильних інтересів.

Дивного в цьому нічого немає. Серед депутатського корпусу Київщини – чимало мільйонерів, які нажили статки під час дерибану дорогої пристоличної землі, приватизації комунального майна, незаконного видобутку надр чи отримуючи відкати від реалізації обласних програм. Більшість із цих депутатів протягом десятиліть змінили не одну політичну силу, і їм байдуже, в якій партії перебувати, лише б отримати омріяне депутатське посвідчення, а отже і доступ до обласних ресурсів.

З іншого боку, нині на Банковій незадоволені діяльністю голови ОДА Олександра Горгана, який поки що не може створити в регіоні передумови для успішної участі «Солідарності» в наступних виборах. Саме тому на підсилення стратегічно важливої для Президента області кинули його вірного товариша і соратника Ігоря Кононенка, котрий очолив обласний осередок «Солідарності».

Зрозуміло, що нинішнє протистояння не влаштовує ні владу, ні опозицію. Безумовно, що відсутність конструктивної роботи між гілками обласної влади просто шкодить регіону. І тому ця осінь може стати визначальною. Заради перемоги в партії гравці можуть пожертвувати великими фігурами на політичній шахівниці Київщини.

ШТРИХИ ДО ТЕМИ. 22 червня цього року Київська облрада затвердила 49 обласних програм, на фінансування яких за рахунок коштів облбюджету передбачено 1,6 млрд. грн. Після успішного голосування слово узяв голова КОДА Олександр Горган. Його виступ варто цитувати й цитувати. Горган палко говорив з трибуни про “неймовірний поштовх у розвитку області”, про “синхронне і збалансоване” голосування, про “доленосні рішення”… Наголосив, що “з дуже обгрунтованим оптимізмом дивиться” у майбутнє. А насамкінець сказав: “Ми зможемо показати усій Україні, що таке жити по-новому”…

У зв’язку із незадовільним виконанням бюджетних програм 5 вересня 2017 року Київська обласна рада визнала роботу обласної держадміністрації незадовільною.

Андрій ГОЛОВЧЕНКО
Фото із сайту КОДА

На цю тему читайте також тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *