Тема імпічменту: чи переграла голова Київської облради Старикова губернатора Горгана?

Київська обласна рада підтримала звернення до парламенту щодо законодавчого врегулювання питання про імпічмент. Сьогодні незалежні аналітики аналізують “ходи” влади, зокрема хто кого переграв: голова обласної ради Старикова – губернатора Горгана, чи  – навпаки…

На офіційному порталі обласної ради уміщено деякі важливі документи,  прийняті під час нещодавнього сесійного засідання. Наприклад, звернення щодо законодавчого врегулювання питання про імпічмент.

З такою ініціативою виступили депутати фракції “Батьківщина” в обласній раді. Більшістю голосів на сесії цю ініціативу було підтримано. Обласні депутати закликають колег з парламенту ухвалити новий Закон України “Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України”.

Того ж дня, 22 червня, під час роботи сесії на офіційному порталі обласної ради у рубриці “актуально” було оперативно подано лише дві (!) новини про перебіг сесійного засідання.

Одна з них про те, що в облраді новий депутат – Денис Нестеров (“Укроп”), а інша — текст Звернення до Верховної Ради України щодо деяких питань правового урегулювання процедури усунення з поста Президента України в порядку імпічменту. Було розміщено безпосередньо текст звернення.

Хоча про багато інших документів, прийнятих на сесії, – повне мовчання. Чим пояснюється така вибірковість?

Ініціативу про імпічмент відразу ж помітили у Верховній Раді — її підтримала фракція “Батьківщини”.

Виникла дуже цікава ситуація в обласній раді. Йдеться про домовленості? А може, хтось когось перехитрив? Чи хтось зайняв позицію стороннього спостерігача? А може, процеси на Київщині вийшли з-під контролю Банкової? Чи варто очікувати восени кадрових змін?

До речі, серед тих, хто голосував за цю пропозицію, були й три депутати від БПП “Солідарність”. Ніхто з цієї фракції не став протестувати, коли розглядали питання, чи включати цю ініціативу до порядку денного. Не було жодного, хто негайно попросив би слова й сказав, що думає з цього приводу, виклав би свої заперечення, пояснив би аргументи “за” чи “проти”.

Так само й під час голосування за це звернення — жодного заперечення, жодного публічного виступу проти. Між тим, в президії сесії, поруч з головою облради, заступником голови обласної організації “Батьківщини” Ганною Стариковою, сидів також голова КОДА, депутат облради Олександр Горган.

Невже пан Горган не проаналізував, що політизація облради зашкалює? Під адмінбудівлею облради вже з’явився агітаційний намет — його добре бачили депутати.

Зате сьогодні дізнаємося, що депутати від Блоку Петра Порошенка “Солідарність”, які підтримали звернення Київської облради до парламенту про імпічмент, вимагають скасування рішення через суд.

Вони б’ють на те, що це “рішення було прийнято з порушенням процедури, без жодного обговорення та матеріалів”.

Отакі кульбіти… Пригадується, як під час попередньої сесії депутати облради одноголосно і одностайно прийняли низку програм майже на мільярд гривень. Були тривалі та бурхливі оплески, говорилося про єдину, дружну команду, а рішення назвали історичними та доленосними… Усі аплодували Ганні Стариковій, назвавши її “берегинею”.
І тут раптом така халепа. І справді “доленосні рішення”….

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото із сайту Київської облради

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *