Верховний Суд не дозволив приєднувати селище Коцюбинське до Ірпеня

Верховний Суд України залишив у силі рішення Апеляційного адмінсуду від 25 травня 2016 року про незаконне приєднання смт Коцюбинське на Київщині до міста Ірпінь. Про це йдеться в постанові ВСУ від 16 травня.

Рішення Апеляційного адмінсуду оскаржувала Ірпінська міська рада. Згідно з постановою Верховного суду, вона набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає.

У матеріалах справи йдеться, що 20 травня 2015 року депутати Коцюбинської селищної ради прийняли рішення приєднатися до міста Ірпінь. Сталося це без обговорення, тобто думку громади щодо об’єднання ніхто не запитав. Противники приєднання до Ірпеня спробували оскаржити це рішення у Ірпінському міському суді Київської області, однак їм відмовили.

Натомість Київський апеляційний адміністративний суд прислухався до громади і скасував постанову Ірпінського міського суду. Феміда визнала протиправною бездіяльність Коцюбинського селищного голови щодо незабезпечення громадських обговорень про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад.

Осільки судом касаційної інстанції в адміністративних справах є Верховний Суд, то цю справу передали до нього. Верховний Суд відмовив у завдоволенні касаційної скарги з таких підстав:

З матеріалів справи видно, що місто Ірпінь є містом обласного значення у складі Київської області. До складу міста Ірпінь як адміністративно-територіальної одиниці входять, крім населеного пункту (міста) Ірпінь, також селища Ворзель, Гостомель, Коцюбинське.

Місто Ірпінь має органи місцевого самоврядування – Ірпінську міську раду та Ірпінського міського голову. Зазначені органи місцевого самоврядування, їх виконавчі органи (відділи, управління) поширюють свою юрисдикцію як на власне місто (населений пункт) Ірпінь, так і на селища Ворзель, Гостомель, Коцюбинське, які входять до складу міста обласного значення Ірпінь. Зокрема, як депутати Ірпінської міської ради, так і Ірпінський міський голова обираються усіма жителями міста обласного значення Ірпінь, у тому числі жителями селищ Ворзель, Гостомель, Коцюбинське. Бюджет міста Ірпінь є бюджетом усього міста обласного значення (з включенням селищ), а не лише населеного пункту Ірпінь.

Відповідно до статті 141 Конституції України, міська рада і міський голова обираються міською територіальною громадою. Таким чином, територіальна громада міста Ірпінь станом на цей час уже включає жителів селищ Ворзель, Гостомель, Коцюбинське.

Однак у селищах Ворзель, Гостомель, Коцюбинське функціонують селищні ради і селищні голови, які обираються жителями відповідних селищ. Таким чином, відповідно до статей 140 і 141 Конституції України, існують селищні громади Ворзеля, Гостомеля, Коцюбинського, які водночас входять до складу Ірпінської міської громади.

Підкреслимо, що населений пункт Ірпінь не має власних органів місцевого самоврядування, які б обиралися лише жителями цього населеного пункту, а отже, не утворює окремої територіальної громади власне міста (населеного пункту) Ірпінь.

У зв’язку з цим постановка питання про об’єднання територіальних громад селища Коцюбинського та міста Ірпеня не має сенсу: ці громади уже об’єднані у тому сенсі, що громада селища Коцюбинське входить до складу громади міста обласного значення Ірпінь.

Наслідком застосування процедур, передбачених Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», у цьому випадку було б не входження мешканців селища Коцюбинське до складу Ірпінської міської територіальної громади (вони вже входять до її складу), а лише ліквідація селищних органів місцевого самоврядування Коцюбинського.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *