Верховна Рада узаконила перехід релігійних громад

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи» підтримали 229 народних депутатів.

Він передбачає, що членство у релігійній громаді ґрунтується на принципах вільного волевиявлення, а також на вимогах її статуту (положення).

Держава визнає право релігійної громади на її підлеглість «у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості шляхом внесення відповідних змін до статуту (положення) релігійної організації».

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються загальними зборами релігійної громади – не менш як двома третинами всіх її членів. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами.

Відповідне рішення засвідчується підписами членів громади, які підтримали таке рішення. Воно підлягає реєстрації в порядку, встановленому статтею 14 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації».

Частина громади, незгідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником (користувачем).

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *