Верховна Рада продовжила дію закону про особливий статуc Донбасу
Верховна рада під час засідання парламенту 12 грудня продовжила на один рік дію закону про особливий статуc Донбасу.
Закон прийнятий в цілому”, “за” проголосувало 329 народних обранців.
Проти підтримання проекту закону № 2569 Про внесення зміни до статті 1 закону України “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” проголосувала фракція “Голосу”.
Як повідомляє Українська правда, згідно з пояснювальною запискою, законопроект спрямований на створення “додаткових часових можливостей для реалізації відповідних законодавчих умов, спрямованих на мирне врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН”.
Законопроект у статті 1 закону України “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” змінює термін дії закону – з 2019 року на 2020 рік.
Закон набере чинності з дня його опублікування.
Учора, 11 грудня профільний комітет ВР рекомендував парламенту включити до порядку денного на 12 грудня і прийняти законопроєкт, що продовжує дію закону про “особливий статус” Донбасу ще на рік.
Глава фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко заявив, що необхідність продовження дії закону обумовлена рішенням, прийнятим на нормандської зустрічі.
При цьому, представники фракцій “Голос” Роман Лозинський та “Батьківщини” Олена Шкрум, які входять в комітет, заявили, що їх фракції не будуть голосувати за даний законопроект.
Нагадаємо, що наприкінці 2019 року припиняє дію закон України про особливий статус Донбасу, який набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. 4 жовтня 2018 року Верховна Рада його продовжила ще на рік.
Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.
Президент Володимир Зеленський 3 жовтня заявив, що буде розроблено новий закон про особливий статус.
Водночас, у тексті комюніке за результатами Нормандської зустрічі в Парижі 9 грудня, вказано, що “сторони зацікавлені у досягненні домовленостей у рамках Нормандського формату і Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей – як вказано у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей від 2015 року – з метою забезпечення його функціонування на постійній основі”.
10 грудня нардепи від “Слуги народу” зареєстрували у Верховній Раді проект, який має продовжити дію закону про особливий статус Донбасу на один рік.