Ватажку російських терористів Гіркіну оголосили підозру. Путіна не зачіпають

Громадянину Росії Гіркіну, ватажку незаконного збройного формування, контрольованого РФ, колишньому так званому «міністру оборони ДНР» повідомлено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни.

Підозрюваного оголошено в розшук, судом надано дозвіл на його затримання з метою приводу до суду для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, повідомляє Офіс Генерального прокурора України.

У ході досудового розслідування встановлено, що у період з 17 по 19 квітня 2014 року підозрюваний, діючи за попередньою змовою групою осіб із підпорядкованими йому бойовиками, застосовуючи фізичне насильство, здійснював організацію пошуку та викрадення на території Донецької області патріотично налаштованих громадян України. У подальшому цих громадян проти їх волі переміщали до спеціально облаштованої будівлі на території Слов’янська, де катували, наносили побої, спричиняли ножові поранення та застосовували інші насильницькі дії, спрямовані на спричинення сильних фізичних та моральних страждань з метою помсти за проукраїнську позицію.

Виконуючи накази Гіркіна, підпорядковані йому бойовики умисно позбавили життя щонайменше трьох осіб, яких незаконно утримували та катували.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управлінням Служби безпеки України, оперативний супровід забезпечується Департаментом контррозвідки СБУ.

“Український репортер” нагадує, що 18 червня 2019 року Головне слідче управління СБУ за погодженням Генеральної прокуратури України оголосило підозру Гіркіну і Дубинському в організації вчинення терористичного акту, за попередньою змовою групою осіб, що призвів до загибелі людей – збиття ракетою “Бук” малайзійського літака ( ч.3 ст.27, ч.3 ст.258 КК України), а Пулатову і Харченку – у пособництві вчинення терористичного акту, за попередньою змовою групою осіб, що призвів до загибелі людей (ч.5 ст.27, ч.3 ст.258 КК України).

Гіркін – один з «організаторів» доставки російського «Бука» в Донецьк. Генерал СБУ Григорій Омельченко свого часу опублікував повний список керівників вищого командного складу ЗС РФ на чолі з Путіним, причетних до збиття малайзійського МН17, щодо яких, на його думку, як колишнього слідчого, зібрано достатньо доказів для оголошення підозри в організації вчинення терористичної атаки на літак рейсу МН17, яка призвела до загибелі 298 людей.

У своїх публікаціях і неодноразових зверненнях до генеральних прокурорів України і керівництва СБУ  генерал Омельченко рекомендував їм оголосити президенту РФ Путіну і керівникам вищого командного складу ЗС РФ (їх прізвища, посади, звання були зазначені) підозру в організації вчинення терористичного акту, за попередньою змовою групою осіб, що призвів до загибелі людей ( ч.3 ст.27, ч.3 ст.258 КК України) і плануванні, підготовці, розв’язанні та ведення агресивної війни проти України (ч.3 ст.27, ст. 437 КК), обрати підозрюваним запобіжний захід – тримання під вартою, оголосивши їх у міжнародний розшук.

У серпні 2016 року міністр юстиції Павло Петренко стверджував: «Ми можемо оголошувати підозру Путіну, якщо він порушив українське законодавство, його посада не має значення».

У грудні 2017 року перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук, який входив до складу Міжнародної слідчої групи (МСГ) наголосив, що, відповідно до Угоди між Україною і Нідерландами, судовий процес у національному суді Нідерландів не позбавляє Україну можливості звертатися до українського суду з обвинувальними актами щодо осіб, причетних до знищення літака.

У кожній країні – учасниці спільної МСГ є своє кримінальне провадження, своє слідство, ми знаходимо докази і матимемо можливість звертатися в національні суди з клопотанням про засудження винних у збитті літака,- зазначив Сторожук.

Після закінчення брифінгу генерального прокурора Нідерландів 19 червня 2019 року Юрій Луценко, який був присутнім на ньому, заявив журналістам, що МСГ готує підозри широкому колу причетних до збиття літака рейсу МН17 і має «дорожню карту» подальшого розслідування.

«Наступними підозрюваними будуть особи від солдат, полковників і генералів до найвищого політичного та військового керівництва Російської Федерації. Остання розмова між Гіркіним і Сурковим (помічником президента РФ на той час.) за двома криптованими кремлівськими телефонами багато про що каже уважним аналітикам»,- наголосив Луценко.

Володимир Зеленський, своєю чергою, привітав висновки МСГ у справі знищення літака малайзійських авіаліній МН17 і висловив сподівання, що на лаві підсудних будуть не лише ті, кому СБУ оголосила підозру, а всі ті, хто винний у «зухвалому вбивстві невинних дітей, жінок і чоловіків». Григорій Омельченко пише: “Я сподівався, що після заяви Зеленського тепер ніщо не буде заважати Генеральному прокурору Рябошапці, якого парламент 5 березня 2020 року відправив у відставку, і голові СБУ Баканову порушити кримінальне провадження щодо президента Росії Путіна та вказаних мною осіб вищого військового командування ЗС РФ і військових 53-ї ЗРБ, оголосити їм підозру в організації вчинення терористичного акту, обрати міру запобіжного заходу – арешт і оголосити їх у міжнародний розшук.

Проте до цього часу  обіцяних «підозрюваних найвищого політичного та військового керівництва РФ» у знищенні МН17, так і не з’явилось. Більше того, один із підозрюваних у справі – громадянин України, колаборант Володимир Цемах (позивний «Борисич»), командир роти ППО так званої «ДНР» у місті Сніжне, звідки російською ракетою було збито літак МН17, за наполяганням Путіна і за згодою Зеленського, був звільнений з-під варти і 7 вересня 2019 року переданий Росії в рамках обміну полоненими.

Малюнок Андрія Петренка.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *