В житловій програмі для воїнів побачили багатомільйонні комбінації

В українській армії забезпечення житлом військовослужбовців давно вже шкутильгає на обидві ноги.

Здавалося б, держава потурбувалася про соціальний захист громадян, які служать у Збройних Силах, інших військових формуваннях. Є відповідна Комплексна програма, яку Уряд прийняв ще у 1999 році. А вона передбачає, що Міністерство оборони мало побудувати або придбати упродовж 2011-2017 років понад 45 тисяч квартир. На жаль, програму не виконано. Водночас за цей період черга військовослужбовців на квартирному обліку значно зросла.

Чому так? Нещодавно в Рахунковій палаті України розглянули результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених Міністерству оборони України на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України. Як нам стало відомо, аудитори предметно і на підставі багатьох фактів розкритикували діяльність військового начальства різних ланок.

Особливо звернули увагу на період 2106 – 2017 років – не було забезпечено ефективного використання бюджетних коштів для будівництва та придбання житла на суму 1247,3 мільйона гривень. Проналізувавши низку фактів, аудитори вважають, що управлінські рішення щодо розпорядження цими «житловими» коштами містили ознаки корупції та інших кримінальних правопорушень.

Очевидно, фахівці Рахункової палати мали підстави стверджувати, що бюджетні кошти в армії розпорошувалися між об’єктами будівництва, що призвело до зростання вартості незавершеного житла більш як на 110 мільйонів гривень – майже до 650 мільйонів.

Виникає низка запитань: невже контролюючі служби в армії не бачили фактів завищення вартості виконаних робіт, оплати нерухомості за недостовірними актами? А ця «липа», як вважають аудитори, була підставою для переказів на рахунки забудовників сотень мільйонів гривень.

Час від часу правоохоронні органи реагували на такі факти, наприклад у Київській області. Але хто опинився на лаві підсудних? Чи було дано правову оцінку фактам такої «турботи» у соціальній сфері? Не варто шукати відповіді, бо, як не прикро, здебільшого панує безкарність…

Як риба у воді почувають себе армійські начальники різного калібру, які мають певне відношення до підготовки інвестиційних «житлових» угод. Ось промовистий факт: заборгованість забудовників перед армійським відомством складала майже 120 тисяч квадратних метрів житла, а земельні ділянки, передані під забудову, продовжують використовуватися в інтересах комерційних структур. Аудитори побачили, що панувала практика непрозорого, без публічних конкурсів, навіть без економічного обґрунтування надання різним фірмам інвестиційно привабливих земельних ділянок в користування, наприклад у Києві, Львові, Ужгороді, Одесі – вони начебто мали здійснювати інвестиційне будівництво.

Дуже прикро, що на четвертому році війни з кремлівською ордою чуємо про ось такі «порядки» в армійському відомстві. Наші воїни, які хоробро воюють з путінською бандою, сподіваючись, що держава потурбується про їх соціальний захист, швидше за все, не відають про усі ці комбінації на житловому фронті.

ТИМ ЧАСОМ. Як інформує офіційний сайт МО України, 13 червня, на засіданні Кабінету Міністрів України було схвалено Рішення про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

— Останнім часом було багато особливостей, які призвели до крадіжки майна наших військових, до крадіжки квартир, будинків, де проживали українські військові, які були вірні Військовій Присязі і вийшли в Україну з Криму. Внесення змін до Закону надає можливість нашим військовим отримати житло і право на компенсацію за піднайом житла, незважаючи на те, була у них квартира в окупованому Криму чи не була, — наголосив під час засідання Уряду міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Як зазначається в пояснювальній записці, на даний час не було врегульовано питання забезпечення житлом та перебування на квартирному обліку деяких категорій військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб, звільнених з військової служби, які прибули з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей, за якими зберігаються права власності на жилі приміщення, користування службовими жилими приміщеннями та жилими приміщеннями для постійного проживання, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях і проживання в яких було неможливим.

— В Одесі для Військово-Морських Сил ЗС України тільки цього року для забезпечення офіцерів і матросів житлом до кінця 2018 року планується здати будинок на 82 квартири, гуртожиток на 400 місць, а також інфраструктуру військового містечка на 1500 військових. Тим самим ми значно покращимо стан соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України, — сказав керівник оборонного відомства.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *