В’ятрович попередив Кернеса про кримінальну відповідальність за перейменування проспекту на честь Жукова
Український інститут національної пам’яті заявив, що перейменування проспекту Петра Григоренка на честь Георгія Жукова є порушенням закону.
Про це написав голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у Фейсбуку.
Зокрема, він зазначив, що звернувся до міського голови Харкова Геннадія Кернеса щодо перейменування проспекту Петра Григоренка на честь Георгія Жукова.
“Такі дії є порушенням закону. “Можливе присвоєння будь-якому об’єкту права власності (об’єкту топоніміки) у м. Харкові імені Георгія Жукова суперечитиме вимогам частини шостої статті 3 Закону України “Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”, – йдеться у повідомленні.
Він також звернув увагу на те, що законність перейменування у інших населених пунктах України об’єктів топоніміки, названих на честь Георгія Жукова, у рамках виконання вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, підтверджена рішеннями адміністративних судів, які станом на сьогоднішній день набрали законної сили, зокрема, постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 15.09.2016 у справі № 806/990/16, постановами Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 06.02.2017 у справі № 335/9058/16-а 2-а/335/7/2017 та від 23.11.2016 у справі № 335/6482/16-а 2-а/335/194/2016.
Також В’ятрович повідомив, що у разі присвоєння імені Георгія Жукова владою будь-яких об’єктів права власності Український інститут нацпам’яті звернеться до Генпрокуратури, аби визначити такі дії неправомірними та скасувати рішення у судовому порядку. Крім того, інститут звернеться до ГПУ для того, щоб притягнути винних осіб до відповідальності.
“Звертаємо також увагу на те, що згідно з частиною другою статті 4361 Кримінального кодексу України дії щодо поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, вчинені особою, яка є представником влади, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої”, – написав В’ятрович.