В Міноборони проігнорували матеріали аудиту Рахункової палати

Необхідно законодавчо врегулювати відповідальність за виконання рекомендацій, наданих Рахунковою палатою за результатами аудиту.

Про це заявив член Рахункової палати Ігор Яремчук в ефірі ток-шоу «Сім питань про оборону», яке організовано Незалежним антикорупційним комітетом з питань оборони.

Ігор Яремчук поінформував присутніх про результати аудиту використання бюджетних коштів, виділених Міноборони на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців.

«Ми перевірили один мільярд 247 тисяч гривень, з яких 50 відсотків коштів використано неефективно або з порушенням законодавства», – зазначив він.

Відповідно до затвердженого плану Міністерства оборони України протягом двох років мало бути збудовано і надано 2200 квартир військовослужбовцям. Натомість Міноборони отримало лише 1080 квартир.

«Рахункова палата надала рекомендації за результатами аудиту Міністерству оборони, але, на превеликий жаль, за півроку Міністерство не спромоглося відреагувати на наші рекомендації, не усунено причини порушень, які набули системного характеру і стали перешкодою для вирішення гострої соціальної проблеми – забезпечення житлом військовослужбовців. Посадові особи, які допустили зловживання при витрачанні бюджетних коштів у попередні роки, до відповідальності не притягнуті, – сказав Ігор Яремчук.

Від редакції “Українського репортера” додамо: в Міністерстві оборони проявили цілковиту байдужість до матеріалів аудиту. Як назвати таку “діяльність”, пане міністре Степане Полторак?

Виникає низка запитань: невже контролюючі служби в армії не бачили фактів завищення вартості виконаних робіт, оплати нерухомості за недостовірними актами? А ця «липа», як вважають аудитори, була підставою для переказів на рахунки забудовників сотень мільйонів гривень.

Час від часу правоохоронні органи реагували на такі факти, наприклад у Київській області. Але хто опинився на лаві підсудних? Чи було дано правову оцінку фактам такої «турботи» у соціальній сфері?

Не варто шукати відповіді, бо, як не прикро, здебільшого панує безкарність…

Як риба у воді почували себе армійські начальники різного калібру, які мали певне відношення до підготовки інвестиційних «житлових» угод.  “Український репортер” роповідав про це:

В житловій програмі для воїнів побачили багатомільйонні комбінації.

Ось промовистий факт: заборгованість забудовників перед армійським відомством складала майже 120 тисяч квадратних метрів житла, а земельні ділянки, передані під забудову, продовжують використовуватися в інтересах комерційних структур.

Аудитори побачили, що панувала практика непрозорого, без публічних конкурсів, навіть без економічного обґрунтування надання різним фірмам інвестиційно привабливих земельних ділянок в користування, наприклад у Києві, Львові, Ужгороді, Одесі – вони начебто мали здійснювати інвестиційне будівництво.

Прикро, що матеріали аудиту покладено у відомствах “під сукно”. Не реагують, не бачать, не усувають порушення. І винуватців не покарано. Боремося з корупцією?

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *