Уряд Венесуели хоче продати вісім тонн золота
Уряд Венесуели минулого тижня вилучив вісім тонн золота із сховищ центрального банку для продажу його за кордон. Про це агентству Reuters повідомило джерело у венесуельському парламенті. У лютому уряд Мадуро вивіз з резервів такий же обсяг золота.
Інформацію підтвердив неназваний чиновник уряду. За його словами, золотий запас країни з початку року скоротився на 30 тонн. В результаті у Центробанку Венесуели залишилось всього близько ста тонн золота. Його вартість становить трохи більше 40 мільярдів доларів США.
Офіційний Вашингтон у січні звернувся до потенційних покупців венесуельського золота з проханням припинити співробітництво з урядом Мадуро. Після цього було скасовано запланований продаж Об’єднаним Арабським Еміратами 29 тонн золота.
США та ще п’ятдесят країн визнали законним очільником Венесуели лідера опозиції Хуана Гуайдо, який у січні оголосив себе тимчасовим керівником країни. Представник Державного департаменту США заявив, що Сполучені Штати Америки засуджують спроби Мадуро та його прихильників вкрасти ресурси у венесуельського народу. Він закликав усі банки та інші організації не брати участі у розпродажі венесуельских ресурсів колишнім режимом Мадуро.
Під час вивезення золота зі сховищ центрального банку були присутні лише високопоставлені чиновники, а більшість співробітників банку не вийшли на роботу через відсутність електроенергії та води. Депутат парламенту від опозиції Анхель Альварадо заявив, що золото вивезли “коли банк працював у нештатному режимі”. Він впевнений, що золото продадуть за кордон.
Попри заклик США не розпродавати ресурси, центральний банк Венесуели продовжує надавати дозволи на переміщення золота, а влада намагається продавати його невеликими партіями. Якщо темпи продажу золота зберігатимуться, то до кінця року Венесуела ризикує залишитись зовсім без його запасів.