Україна сумує за Джоном Маккейном
Українські політики дуже близько сприйняли смерть американського сенатора Джона Маккейна, адже чимало з них знало його особисто. «Український репортер» пропонує вашій увазі добірку найбільш промовистих відгуків наших державних діячів і провідних політиків.
Петро Порошенко:
– Людина з великим серцем – таким був Джон Маккейн. Він був великим другом України і частину свого життя приділив тому, щоб захистити Україну і українців.
Андрій Парубій:
– Востаннє ми бачилися минулого року, обговорювали військову допомогу для України, зокрема передачу протитанкових ракетних комплексів «Джавелін».
24 серпня під час військового параду до Дня Незалежності ми бачили «Джавеліни» на бойових машинах нового українського війська. Україна завжди пам’ятатиме Вас! Дякую Вам, сенаторе!
Олександр Турчинов:
– Саме завдяки зусиллям Джона Маккейна Україна врешті-решт почала отримувати військову допомогу від США. Він був сильною та чесною людиною, завжди йшов у своїх переконаннях до кінця.
Віталій Кличко:
– Я щасливий, що особисто був знайомий і мав можливість спілкуватися з ним. Його досвід, розум, гумор і енергія завжди надихали і вселяли оптимізм. Україна втратила великого Друга, який справді вболівав за неї.
Арсеній Яценюк:
– Наш великий і чесний друг. Він не боявся жити. Не боявся любові. Не боявся ненависті. Джон Маккейн вірив у правду і зневажав компроміси з нею.
Такі характери формують епохи. Такі люди здатні втримати світ. Вони міцніші, ніж камінь. Вони є прикладом віри.
Наша свобода здійснилася, бо з нами пліч-о-пліч стали такі велетні, як Джон Маккейн.
Юлія Тимошенко:
– Часто кажуть: «один у полі не воїн». Джон Маккейн був саме з тих, хто все своє життя доводив протилежне. Воїн! Сам – проти течії та тенденцій, проти грубої сили і підступності, проти кон’юнктури і політичного міщанства.
Він мав своєрідний «самурайський кодекс» політика і суворо його дотримувався. Ми зустрічалися багато разів, і його принциповість завжди приємно вражала.
Політики, державні діячі можуть бути різними. А мають бути такими, як Джон Маккейн.
Анатолій Гриценко:
– Він не був «політкоректним» і не плив за течією фальшивого мейнстріму. Війну він називав війною, агресіє – агресією. Диктаторів називав диктаторами, аферистів – аферистами, злочинців – злочинцями. Незалежно від того, американці вони чи африканці, європейці чи азіати. Незалежно від титулів і посад.
Сенатор Маккейн був небайдужим до України, ми чули його голос потужної підтримки, так само голос потужної критики, коли було за що.
Олег Тягнибок:
– Щирість і правдива прихильність до України відчувалася вже тоді – коли ми стояли на Майдані пліч-о-пліч, коли словами Великого Кобзаря Джон Маккейн закликав українців любити свою Україну.
Маккейн не раз відкрито характеризував головного ворога України як «головну і найбільшу загрозу світу». Ррізко критикував американських президентів за надто м’яке ставлення до Московії. Маккейн наполягав на наданні Україні летальної зброї, зокрема протитанкових комплексів «Джевелін», і ми її нарешті отримали…
Джон Маккейн пройшов непростий шлях від бойового льотчика до великого державника. Він мужньо витримав 5 років полону, стерпів катування і відмовився від визволення стараннями батька, доки не будуть звільнені решта американських військовополонених.
Справді велика людина, великий державник і великий правдивий прихильник України.
Антон Геращенко:
– Считаю правильным и необходимым, чтобы вклад Джона Маккейна в независимость и безопасность Украины был оценен должным образом.
Рекомендую Виталию Кличко, Борису Филатову, Андрею Садовому и другим мерам городов предложить назвать центральные площади и улицы своих городов в честь Джона Маккейна.
А в будущих учебниках по новейшей истории Украины отображать вклад Джона Маккейна в поддержку Революции Достоинства и защиту украинских интересов во всем мире.
Это и будет лучшая память великому американцу и другу Украины Джону Маккейну.
Фото military.com