Україна передає до суду в Гаазі 90-кілограмовий “подарунок” з нагоди Дня Росії

Сьогодні Україна подає до Міжнародного суду ООН у Гаазі Меморандум у справі щодо порушення Росією Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Цікаві подробиці про цей документ повідомив Павло Клімкін. За словами очільника МЗС, меморандум охоплює 29 томів загальним об’ємом 17,5 тис. сторінок, а важить загалом 90 кг.

Дуже символічно, що відбувається це саме сьогодні, коли РФ відзначає державне свято – День Росії. На це звернув увагу Петро Порошенко.

Президент зазначив у Фейсбуку: «Меморандум містить надзвичайну, як для практики Міжнародного суду, кількість доказів. Це зроблено, аби ні в кого не лишилося сумнівів, що Росія вчинила протиправні дії та має понести за це відповідальність. Попереду ще багато роботи по доведенню правди, але правда на нашому боці, і ми будемо її відстоювати та захищати всіма належними засобами».

«Росія і далі вперто бреше, що це не вони окупували українські землі, привезли «Бук», яким збили МН-17, завезли «гради», яким обстріляли мирних жителів Маріуполя, Краматорська, Авдіївки та блокпост у Волновасі. Посадові особи РФ вперто брешуть, що не вербували терористів, які вчиняли вибухи в Одесі, Харкові та Києві. Брешуть і про те, що не виживають українців і кримських татар із Криму, дискримінуючи їх в умовах окупації.

Подолати цю брехню можна тільки правдою і доказами. Для цього нам потрібна позиція Міжнародного суду ООН, який надасть належну оцінку діям РФ і не залишить їм можливості ховатися від відповідальності за черговими маніпуляціями та криками «це не ми» і «нас там нема», – написав Петро Порошенко.

Фото DW

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *