Україна не визнає Лукашенка легітимним президентом Білорусі

Україна не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Раніше про це заявила також низка країн Євросоюзу, США та Канада.

Офіційну позицію України оприлюднив у Twitter міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Беручи до уваги передвиборчу кампанію і те, що відбулося після неї, сьогоднішня «інавгурація» Лукашенко не означає його визнання законним», — заявив міністр.

Водночас він додав, що Україна ніколи не втручалася у внутрішні справи Білорусі і завжди буде підтримувати білоруський народ.

Низка країн ЄС, США та Канада вже заявили, що також не визнають Лукашенка легітимним президентом.

Так, у Держдепі Сполучених Штатів повідомили, що «оголошені результати виборів сфальсифіковані і не свідчать про легітимність», передає AFP.

У МЗС Канади висловлюють жаль через таємну інавгурацію і кажуть, що Лукашенку «не вистачає легітимності».

Першою з країн ЄС про невизнання Лукашенка оголосила Словаччина. Таку ж позицію Німеччини щодо інавгурації висловив представник уряду Штеффен Зайберт, пише DW. Аналогічну заяву зробив президент Литви Ґітанас Науседа.

«Президентські вибори в Білорусі не були ні вільними, ні спаведливими. Їх результати незаконні. Ніяка церемонія — помпезна чи секретна — не змінить цього факту», — сказав президент.

У МЗС Польщі також кажуть, що Лукашенко незаконно отримав владу, незалежно від того, чи присягнув він таємно чи офіційно.

Голова МЗС Латвії Едгарс Рінкевічс оголосив, що секретна інавгурація Лукашенка не робить його легітимним президентом. Також про те, що Лукашенко «явно залишився без мандату», заявив голова МЗС Естонії Урмас Рейнсалу.

Очільник МЗС Чехії Томаш Петршичек назвав інавгурацію незаконною. Такої ж думки дотримуються і в Данії.

Водночас першим, хто привітав Лукашенка з інавгурацією, став президент Туркменістану.

Нагадаємо, що Україна сказала своє слово про білоруські нечесні вибори. Так, 228 депутатів проголосували за відповідну Заяву. У тексті йдеться про те, що вибори не були ані вільними, ані чесними. Вони пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

«Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян», – сказано в документі.

Верховна Рада України засудила застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.

Рада вимагає звільнення всіх без винятку затриманих, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади та мають власну альтернативну думку.

Також рішуче засуджує та вважає неприйнятним незаконні затримання українських громадян. «Ми будемо всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси», – йдеться у Заяві нашого парламенту.

Малюнок Андрія Петренка.

Читайте також:

Відкрите звернення генерала Омельченка до Лукашенка. Жыве Беларусь! Смерть диктаторам! 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *