Угорщина вирішила покерувати Закарпаттям. Що скаже Геннадій Москаль?
Уряд Угорщини вирішив створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області.
У зв’язку з цим МЗС України вручило тимчасовому повіреному в справах Угорщини в нашій країні Ласло Папу ноту з вимогою надати офіційні роз’яснення.
Міністерство висловило угорській стороні рішучий протест у зв’язку з низкою недружніх кроків Будапешта стосовно України, заявивши про «необхідність припинення дій, які негативно впливають на двосторонні відносини», повідомляє сайт МЗС.
Зокрема, наголошено на неприйнятності останніх заяв прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України, які суттєво дисонують з політикою ЄС.
«Незважаючи на конструктивний підхід української сторони щодо вирішення існуючих проблемних питань, останні дії Угорщини свідчать про вибір конфронтації замість співпраці і пряме втручання у внутрішні справи України», – йдеться в коментарі нашого зовнішньополітичного відомства.
Отже, маємо обурливий факт – до компетенції угорського чиновника віднесено частину суверенної території України. До такого навіть у Росії не додумалися. Звісно, там додумалися окупувати Крим, але вводити в уряд міністра, відповідального, скажімо, за Харківську чи Запорізьку область (бо там, мовляв, мешкає певний відсоток етнічних росіян) Путін поки не наважується.
Що це як не зазіхання на суверенітет України – та ще й із боку члена ЄС і НАТО? Проблема настільки серйозна, що коментарями та нотами МЗС тут не відбутися. На жаль, українська діаспора в Угорщині нечисленна, тож про симетричну відповідь не йдеться. Та й назва посади «міністр Кабінету Міністрів у справах медьє Саболч-Сатмар-Берег» (угорська область на кордоні з Україною) для багатьох наших урядовців – річ просто невимовна.
Україна мусить настійно, на повен голос апелювати до європейських структур. Ситуація вийшла за рамки двосторонніх відносин. Головне, усвідомлювати, що всі переваги на нашому боці, адже на кону – репутація Євросоюзу, один із членів якого проголосив заохочення сепаратизму в сусідній країні державною політикою.
Фото zakarpattya.net.ua
- Про українсько-угорські відносини читайте:
- Cьогодні Європа наражається на синдром Аттіли
- “Це що, Будапешт підтримує сепаратизм?” Відносини з Угорщиною продовжують загострюватись
- Офіційно: Угорщина блокуватиме подальше зближення України з Євросоюзом
- Через новий закон про освіту Угорщина ініціює перегляд Угоди Україна-ЄС