У Києві мафію коронавірус не зупинив. Свободівець Сиротюк звернувся до мера Кличка з різким листом

“Злочинна бездіяльність влади у Києві може призвести до трагічних наслідків. Тому змушений звернутися до міського голови з відкритим листом”, – пише голова фракції «ВО «Свобода» у Київській міській раді, депутат цієї ж ради Юрій Сиротюк.

У своєму посланні до Віталія Кличка  Сиротюк зазначає: “Ось уже понад три місяці, як Ви приспали та заморозили місцеве самоврядування в Києві, не скликаючи пленарних засідань Київської міської ради навіть задля розв’язання найнагальніших проблем. Така Ваша діяльність призводить не тільки до паралічу місцевого самоврядування в Києві, а й до колапсу багатьох важливих для містян галузей.

Найбільш кричущим став нещодавній випадок, коли судді Святошинського районного суду міста Києва зупинили розгляд справи щодо вбивств героїв Небесної сотні на Майдані Незалежності у 2014 році у зв’язку з тим, що сплив термін повноважень присяжних у цій справі.

18 червня 2020 року постійна Комісія з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції Київради письмово зверталася до Вас щодо невідкладного проведення пленарного засідання міської ради, щоби забезпечити безперервність розгляду цієї справи, важливої не лише для киян, але й для усієї України.

Ви, Віталію Володимировичу, стали міським головою після перемоги Революції гідності, коли кияни доручили політичним силам, що брали активну участь у революції, управляти містом. Однак складається враження, що для Вас більш важливими були не голоси містян, а результати «віденських перемовин» далекого 2014 року.

На жаль, за шість років каденції Ви як міський голова так і не зуміли навчитися використовувати інструмент місцевого самоврядування. Тому протягом нинішньої каденції міської ради це не перший випадок, коли Ви на багато місяців заморожували діяльність місцевого самоврядування.

Саме за Вашої каденції в Києві було знищено повсюдність місцевого самоврядування на рівні районних рад. Це була Ваша виборча обіцянка – відновити районні ради у Києві, але протягом усіх років Вашої каденції Ви саботували дане питання. Це призвело до того, що на рівні районів у Києві діє пряме президентське правління через голів РДА, а члени громади для того, щоб вирішити найменшу проблему, змушені їхати на Хрещатик, 36 під стіни Київської міської державної адміністрації.

На жаль, за цих шість років Вашого головування Києвом місто не побачило стратегічних проривних ініціатив, не побачило впорядкування і припинення хаосу забудов, не побачило адекватної транспортної стратегії.

Запровадження єдиного квитка, обіцяного Вами вже багато років тому, вкотре відтерміновано до кінця 2020 року. Замість ефективного міського комунального транспорту спостерігаємо вакханалію приватних перевезень.

Протягом усієї Вашої каденції ми бачили підігрування олігархам і приватним монополіям. Після закінчення концесійної угоди ПАТ «Київенерго» з Рінатом Ахметовим Київська міська рада повернула собі ржаві труби і вигадані борги, залишивши найбагатшій особі Східної Європи мегаприбутки, вигідне електропостачання та електрогенерацію й навіть не навівши лад із тією частиною електромереж, що належала місту Києву.

Прикро, що останнім часом Ви активно почали підігрувати різним українофобам, які опираються поверненню Києву його справжніх національних історичних цінностей. Саме за Вашої каденції було провалено перейменування одного з проспектів міста на честь геніального українського композитора Володимира Івасюка. Саме за Вашої каденції в Києві замість вулиці героя російсько-української війни Годзенка лишається Московська вулиця. Ба більше, навіть після проголошення певних рішень щодо перейменувань, після виграних судових процесів (як це було у справі проспекту Романа Шухевича) ми досі не побачили Вашого підпису під цим Рішенням.

На жаль, усе відбувається, як у класичній грі: заморозивши місто і приспавши місцеве самоврядування, в той самий час незалежно від епідемії COVID-19 чи інших факторів панує мафія (за принципом «місто спить – прокидається мафія»).

Київ раз-у-раз стрясають гучні корупційні скандали. Нещодавно вся країна спостерігала за журналістським розслідуванням про те, як усі тендери у столиці виграють одні й ті самі люди – ті люди, проти яких Ви боролися, коли очолювали фракцію «Удар» у Києві в часи Черновецького.

Ми почули Вашу заяву про те, що Ви вимагаєте розслідування в цій справі. Але дуже дивно виглядає, що працюючи шість років у місті, Ви так і «не дізналися» про величезні мафіозні корупційні щупальця, які пронизали всю систему життєдіяльності міста.

Останнім часом масові корупційні скандали щодо Вашого оточення розривають інформаційний простір, але бачимо дуже дивну реакцію на корупцію серед Ваших підлеглих – Ви або не робите жодних висновків з цього приводу, або підвищуєте звинуваченого у корупції у посаді (як це відбулося з керівником «Київавтодору» Олександром Густєлєвим, прізвище якого фігурувало у неймовірній кількості корупційних скандалів, але не так давно він опинився на посаді Вашого заступника).

Ви жодного разу за шість років діяльності, очолюючи місто і представляючи міське самоврядування, не відбули повністю сесії міської ради. Очевидно, Вам це не цікаво, не цікаві справи громадян, не цікаві міські клопоти. Але якщо Вам це не цікаво – навіщо знову балотуватися на посаду міського голови? Щоби знову не ходити на сесії міської ради? Щоби знову не скликати місцеве самоврядування, навіть коли це нагально потрібно, і не помічати шаленої корупції під власним носом?

На жаль, керуючи містом, Ви не навчилися гідно представляти його у відносинах із центральною владою. Коли в Україну прийшла нова «зелена» влада і почався наступ на місцеве самоврядування, на всі без винятку суб’єкти місцевого самоврядування – Ви так і не спромоглися підготувати публічну заяву і Рішення сесії Київської міської ради з цього приводу, а віддали перевагу, як і завжди, кулуарним переговорам з сірими кардиналами Банкової.

Впродовж усієї тривалості коронавірусної кризи до Вас неодноразово зверталися депутати міської ради, керівники фракцій щодо проведення погоджувальних рад, щодо збереження конституційного принципу повсюдності і безперервності міського самоврядування.
Ви не скликали сесії міської ради, навіть коли в місті сталася трагедія – на вулиці Соломії Крушельницької, 1/5 вибухнув будинок. І ми, депутати КМР, і я як керівник фракції вимагали провести чергову сесію для вирішення нагальних питань розвитку міста, але від Вас публічно прозвучала заява, що для цього не потрібно проводити сесій.

Тепер ви обрали дуже цікаву форму взаємодії з депутатським корпусом. З преси я дізнався, що 7 липня 2020 відбудеться позачергове засідання Київської міської ради: ні порядку денного цього засідання, ні погоджувальної ради, де б обговорили, які питання є найактуальнішими, ми так і не побачили.

Ви знову хочете зібрати депутатський корпус і через своїх «смотрящіх» наосліп протягнути потрібні Вам рішення.

Сподіваюся, що у вівторок серед цих невідкладних питань ми побачимо нарешті питання відновлення районних рад у місті Києві, побачимо термінове рішення щодо продовження каденції присяжних засідателів у справі героїв Небесної сотні, почуємо Ваш звіт про масові факти корупції серед Вашого оточення і про висновки, зроблені у зв’язку з цим, і почуємо, що нарешті зроблено для припинення вакханалії будівельної та інших мафій у Києві. Бо мафію не зупинив ні коронавірус, ні те, що Ви приспали місцеве самоврядування.

Коли писав цього листа у місті стався черговий прикрий інцидент – чиновники Кличка вкотре безкарно напали на учасника московсько-української війни, депутата міської ради свободівця Володимира Назаренка…”

Фото: holos.fm

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *