У Києві крадуть майже в усіх сферах господарства

Кримінальні правопорушення викрили в різних галузях міста: дорожньому господарстві, транспортній інфраструктурі, озелененні, благоустрої, управлінні житлового фонду, медичній, освітній, ритуальній сферах, муніципальній безпеці.

Тобто, крадуть, зловживають службовим становищем, проводять сумнівні комбінації майже скрізь. Тотально. Певно, складно показати на мапі Києва місце, де не крадуть.

За пів року 2024-го до суду передано 86 обвинувальних актів стосовно 87 осіб. Більшість фігурантів – начальники різного рівня. Сума збитків у кримінальних провадженнях, які нині вже завершено, становить 554 мільйони гривень.

А торік прокуратура направила до суду матеріали 80 кримінальних проваджень стосовно 97 обвинувачених, серед яких 49 посадовців КМДА та комунальних підприємств (45 із них – керівний склад). Бюджету завдано збитків на 510 мільйонів гривень.

Отже, за півтора роки якісь щури залізли до міської скарбниці і дуже поживилися. Майже мільярд гривень «вигризли»! Як бачимо, ці гризуни титуловані, начальницького калібру. А це наводить на думку, що в міській владі чимало корупціонерів на верхніх щаблях. А з великих чиновників беруть приклад і їхні підлеглі. І подібне – щороку. То хіба ж Київ стане заможним за таких умов?

Такі дані прозвучали із вуст першого заступника керівника Київської міської прокуратури Марії Вдовиченко, яка виступила на засіданні Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань моніторингу та оцінки ефективності діяльності органів місцевого самоврядування і місцевих органів виконавчої влади в місті Києві – столиці України під час воєнного стану.

Комісію очолює народний депутат України Віталій Безгін.

Звичайно, до прокурора були запитання. у депутатів. У деяких пабліках поширюють інформацію, що, мовляв, не все так і погано, адже з більш ніж тисячі кримінальних проваджень «дійшли» до суду лише 10 відсотків ( ці дані оприлюднив на сесії Київради міський голова Віталій Кличко).

З цього приводу голова комісії Віталій Безгін попросив висловитися Марію Вдовиченко.

«У мене також є запитання – звідкіля узялися ці цифри, що поширюють соцмережі? – говорить Марія Вдовиченко. – У цій категорії справ у нас є 261 кримінальне провадження. Щодо направлення матеріалів до суду, то лише у 2023 році прокуратура передала 80. А за півріччя нинішнього – 86. Отже, цифри щодо скерованих до районних судів обвинувальних актів, які названо в соцмережах, і з даними прокуратури не сходяться

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *