У кремлівського посіпаки, “прем’єра” Придністров’я Розенберга – український паспорт. Він регулярно відвідує Україну, в Одесі живуть його дочка та зять-депутат ОПЗЖ

Новопризначений “прем’єр-міністр” невизнаного Придністров’я Олександр Розенберг регулярно їздить в Україну та має дочку в Одесі. Остання кілька років тому одружилася з одеситом Євгеном Філоновим, який у 2020 році став депутатом Одеської обласної ради від партії “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ).

Про це йдеться у спільному розслідуванні “Слідства.Інфо” та RISE Moldova.

Нещодавно Парламентська асамблея Ради Європи визнала Придністров’я зоною російської окупації. Одним із ватажків псевдореспубліки є 54-річний Олександр Розенберг. Місяць тому його призначили так званим “прем’єр-міністром” Придністров’я за ініціативою самопроголошеного “президента” регіону Вадима Красносельського.

Олександр Розенберг родом із Вінничини. З початку 2000-х він працював так званим “службовцем” у Придністров’ї. А останні десять років керував Тираспольським хлібокомбінатом, який входить у бізнес-корпорацію “Шериф” місцевого олігарха Віктора Гушана.

За даними журналістів, у 2017-2020 роках Розенберг понад 50 разів перетинав український кордон, використовуючи закордонний паспорт за номером “CD 038088”. У Міністерстві закордонних справ України на журналістський запит відповіли, що такий паспорт громадянина України справді існує і він був виданий на початку 2014 року.

Отримані від джерел документи також свідчать, що Україну часто відвідує й молодший брат Розенберга – 50-річний Сергій. Щоправда, як громадянин Молдови. У 2017-2020 роках він щонайменше 50 разів перетинав український кордон.

Як свідчать фото із соцмереж, Сергій Розенберг у 2016-му “засвітився” на форумі, організованому так званою владою Придністров’я та путінською партією “Единая Россия”. Судячи зі світлин, там був присутній і самопроголошений “президент” Вадим Красносельський.

Журналісти встановили доньку Розенберга. Вона, схоже, проживає в Одесі. 27-річна Валентина Розенберг взяла прізвище чоловіка – Євгена Філонова, 34-річного бізнесмена та депутата Одеської обласної ради, обраного від проросійської партії “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ).

Редакція

Редакція “Українського репортера”