У Гостомелі вкрали понад п’ять мільйонів гривень. “Корито” не зникло навіть під час лютої війни з ордою

Детективи Територіального управління БЕБ у Київській області, спільно з обласною прокуратурою викрили схему привласнення бюджетних коштів посадовцями Гостомельської селищної військової адміністрації.

Про це повідомляє Бюро економічної безпеки.

Встановлено, що службові особи Гостомельської селищної військової адміністрації у період 2022-2023 років уклали низку договорів на проведення робіт з усунення аварій в житловому фонді, які виникли внаслідок бойових дій спричинених військовою агресією російської федерації проти України та облаштування укриттів. Виявилося, що договори укладались із підконтрольними суб’єктами господарської діяльності за завищеними цінами.

Слідчі з’ясували, що фактичні будівельні роботи були виконані не в повному обсязі, а окремі роботи були взагалі здійснені  комунальниками. Про це свідчать акти виконаних робіт.

Надалі кошти, отримані злочинним шляхом, підприємства – переможці закупівель, переказували на рахунки фіктивних підприємств, офіси яких розташовані у Вінниці, а пізніше переводили їх у готівку.

За попередніми підрахунками, сума завданих державі збитків становить понад 5 млн гривень.

Детективи БЕБ провели обшуки в будівлях військової адміністрації та ЖКГ, а також в офісних приміщеннях, де розташовувались фіктивні підприємства. Вилучено первинні фінансово господарські документи, чорнові записи та флеш-накопичувачі де зберігалась інформація щодо протиправної діяльності.

Вилучені документи направлені до експертної установи для проведення будівельно-технічної та економічної експертиз з метою встановлення фактичних збитків завданих державі.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *