У EМЗС Франції, озвучуючи вимоги щодо повернення Росії до ПАРЄ, навіть не згадали про Україну

Держсекретар МЗС Франції з питань Європи Амелі де Моншален оголосила вимоги, які має виконати РФ для повернення до ПАРЄ.

Як заявила у залі ПАРЄ Амелі де Моншален, відповідаючи на запитання українського депутата Олексія Гончаренка, Рада Європи вже зробила кілька поступок російській владі, щоби дозволити повернення російської делегації до Страсбурга, але заявила, що чекає на зустрічні кроки Москви, – повідомляє “Європейська правда”.

Однак серед кроків, які має зробити Росія, не назвали російську політику щодо України.

“(Європейською стороною) жести робляться, але цього недостатньо. Друга сторона має також зробити свою частину роботи – оплатити внески, а також погодитися, що комісар з прав людини зможе без затримок виїжджати у будь-яке місце Росії. І це має бути вирішено у найближчі дні”, – зазначила вона.

Дипломатка наголосила, що вважає за необхідне відновлення російської делегації у правах, бо це, за її словами, допоможе простим росіянам, які мають зберегти можливість звертатися до Європейського суду з прав людини.

“Ми маємо враховувати інтереси всіх, включаючи росіян, їхні права не мають порушуватися. Прості росіяни не можуть стати заручниками політичних розбіжностей”, – заявила представниця керівництва МЗС Франції.

Під “політичними розбіжностями”, судячи з контексту, вона мала на увазі російсько-українську війну.

Окрім вирішення фінансового питання та відновлення моніторингу за порушенням прав громадян всередині Росії інших вимог на адресу РФ не пролунало.

Про необхідність звільнення українців, полонених Росією (про це, зокрема, питав у неї Гончаренко), Амелі де Моншален згадала лише поза контекстом Ради Європи. За її словами, президент Франції Макрон піднімає цю тему на переговорах з Путіним.

Літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи проходитиме у Страсбурзі з 24 по 28 червня.

Головним питанням порядку денного засідання може стати скасування або значне обмеження санкційного механізму Асамблеї, що може призвести до повернення російської делегації.

Регламентний комітет ПАРЄ раніше затвердив проект резолюції, яким пропонується внести зміни до регламенту, що може ускладнити або взагалі заблокувати запровадження санкцій проти російської делегації та забезпечити її можливе повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою цих внесків, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *