У більшості українських в’язниць порушуються права в’язнів на гідні умови тримання

Моніторингові візити працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 2020-2021 років засвідчують, що в 90 відсотках установ Державної кримінально-виконавчої служби порушуються права в’язнів на гідні умови тримання.

Омбудсман Людмила Денісова неодноразово наголошувала на необхідності їх приведення до вимог національного законодавства та міжнародних стандартів.

Правозахисники особливу увагу звернули на ситуацію в Установі виконання покарань №4 в місті Дніпро. Так, під час моніторингового візиту національного превентивного механізму у червні 2021 року до цієї в’язниці було виявлено численні порушення прав ув’язнених на належні умови тримання, дотримання норми площі на одну особу, доступу до свіжого повітря, забезпечення належних санітарних умов.

Прокуратура направила припис щодо призупинення експлуатації аварійних приміщень установи. Ув’язнені мають бути переведені до інших придатних для перебування приміщень.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції стверджував, що держава планує вивести слідчі ізолятори за межі центрів міст.

“Це буде реалізовано… Ми зараз очікуємо прийняття закону, який дозволить нам продавати наші тюрми і отримувати 70% доходів, залишати собі на нове будівництво. Власне, як частина цього етапу, ми продамо якісь заморожені тюрми, отримаємо перші кошти, почнемо будувати слідчі ізолятори за межами міста або в промзоні, звільнимо СІЗО в центрі міста і будемо продавати його. Тобто це багаторічний проєкт. Ми повиводимо слідчі ізолятори з центрів міст практично всюди, але триватиме це мінімум років 10”, – сказав Денис Малюська.

Міністр запропонував перетворити Лук’янівський слідчий ізолятор у готель, стилізований під в’язницю.

Читайте також:

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *