«Це тільки розминка». Кремль готовий застосувати ще більшу силу до протестувальників

Влада Росії вважає, що здатна впоратися з хвилею протестів на підтримку опозиціонера Олексія Навального і при необхідності готова застосувати ще більшу силу проти демонстрантів, – повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, близьких до Кремля.

Говорячи про жорстокість поліції на акціях на підтримку Навального в різних містах Росії, джерело агентства заявило: “Це всього лише розминка”.

«Справжні пригоди безсумнівно почнуться пізніше. Сценарій, за якого ми побачимо більш рішучу реакцію по всій країні, цілком реалістичний», – сказав він.

Обидва співрозмовники Reuters, порівнюючи ситуацію в Росії з протестами в Білорусі і Венесуелі, кажуть, що Кремлю нема чого боятися.

«Сценарій, випробуваний в Білорусі, виявився ефективним. Кремль точно не стане на коліна. Лукашенко встояв. Мадуро теж в порядку. А те, що зараз відбувається на наших вулицях, дуже далеко від того, що було у них”.

Другий співрозмовник зазначив, що незважаючи на погіршення соціально-економічної ситуації через пандемію, в Росії все одно не так погано, як в тій же Венесуелі. Він додав, що більшість в РФ не хоче змін.

«Білорусь показала, що репресивні режими мають великі можливості. Венесуела теж показує це, і люди там дійсно голодні – немає зарплат, жахливе безробіття і злочинність. У Росії цього немає. Тому у Кремля величезні ресурси», – підкреслив він.

Нагадаємо, що після арешту Олексія Навального по Росії прокотилася хвиля масових протестів. У неділю, 31 січня, по всій країні затримали рекордну кількість людей – понад 5 тисяч, 23 січня було затримано понад 3600 осіб. Силовики жорстоко розганяли протестувальників.

2 лютого 2021 року московський суд замінив опозиціонеру Олексію Навальному умовний термін у справі Ів Роше на реальний – 3,5 роки позбавлення волі у колонії загального режиму.

Політику зарахують час, який він провів під домашнім арештом в 2014 році, і термін скоротиться до близько 2 років і 8 місяців. Представники опозиціонера хочуть оскаржити рішення суду.

Після оголошення рішення по Навальному в Росії почалися акції протесту, було затримано більше тисячі осіб. Затримання проходили з особливою жорстокістю, учасників акцій протесту били кийками.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *