Троянський кінь для Гостомеля

Знову розігрується гостомельська карта. І робить це сусідній Ірпінь, тим самим все тугіше зв’язуючи по руках і ногах Гостомельську об’єднану територіальну громаду.

Низка резонансних подій показує, що в Ірпінському регіоні яскраво вирізнилися дві «гарячі точки». Одна із них – Коцюбинське, де влаштовано «переворот» проти законно обраної селищної голови Ольги Матюшиної. А інша – Гостомель, який не дає спокою ірпінській владі на чолі з мером Володимиром Карплюком.

Сьогодні в Гостомелі можна почути від патріотів таку версію: не виключено, що партія «Нові обличчя» Володимира Карплюка буде підтримувати Максима Плешка на посаду голови Гостомельської об’єднаної територіальної громади. А перші місцеві вибори у цій громаді можуть пройти восени.

Хто такий Плешко? Мешкає в Ірпені. Радник Ірпінського міського голови, депутат цієї ж ради від «Нових облич». Колеги із сайту «Громада Приірпіння», розповідали, що в 2016 році «екс-керуючий справами Ірпінської ради Максим Плешко, який зараз є депутатом “Нових облич”, не заробив за рік ані копійки. Хоча й зазначив, що є бенефіціарним власником ТОВ “Ірпінь Буча спорт парк”… Таким чином, можна стверджувати, що депутат-злидень Плешко знаходиться повністю на утриманні своєї дружини, заробітна плата якої на місяць складає заледве більше 1 тисячі гривень».

Як проходить нав’язування громаді Плешка? 23 березня на сесію Гостомельської селищної ради прибули двоє особливо довірених людей ірпінського мера Карплюка – його заступниця Лідія Михальченко і Максим Плешко.

А далі – дивні речі: депутати (за винятком Юрія Марчука й Анатолія Туровського) проголосували за те, щоб Лідія Михальченко стала членом виконкому Гостомельської селищної ради. Бо таким, бачте, було прохання ірпінського мера. І колега Карплюка гостомельський мер Юрій Прилипко бере під козирьок – голосує за кандидатуру Лідії Михальченко. Без порад цієї пані Гостомель не виживе?

«Громада Приірпіння» нагадує, що «прокуратура Ірпеня у січні 2018 року провела обшуки в кабінеті заступниці Ірпінського міського голови Лідії Михальченко через незаконне виділення 15 гектарів землі в поймі річки Ірпінь. Михальченко пішла на співпрацю зі слідством».

Але це ще не вся порція щастя від сусідів 23 березня. На трибуну виходить Плешко й обіцяє рай земний у вигляді 19 мільйонів гривень з бюджету Ірпінської міської ради. Ці кошти Ірпінь виділяє для ремонту, реконструкції низки соціальних об’єктів у Гостомелі: школи, дитсадка, спортмайданчиків… Але гроші дадуть лише за умови закріплення земельних ділянок за цими соціальними закладами.

Важливий нюанс. Гостомельські школи, дитсадки знаходяться в оперативному управлінні Ірпінської міської ради. Свого часу, у 2104 році, установи «перейшли» сюди тимчасово, на рік, однак «тимчасовість» розтягнулася надовго. Ірпінь не повертає їх Гостомелю.

І що ж роблять сьогодні депутати Гостомельської селищної ради? Легко кажуть «одобрямс» пропозиції закріпити ділянки за цими соцзакладами. З 27 депутатів лише троє не підтримали цю пропозицію – Юрій Марчук, Анатолій Туровський та Сергій Скрябін.

На перший погляд, ці щедроти від Максима Плешка ніби є благом для громади. Але якщо пильніше подивитися, то це – технологія «зв’язування» Гостомеля, створення позитивного іміджу новому кандидату на посаду керманича Гостомельської громади, тобто Максиму Плешку.

І як не погодитися з громадською активісткою Гостомеля Ларисою Богдановою: «Справа не в ремонті, не в землі, не в навчальних закладах. Цим рішенням Гостомельська селищна рада самостійно поставила точку неповернення для самостійності Гостомеля. Це – змовне, зрадницьке рішення, щоб Гостомельська громада не відбулася ніколи. Нам не призначають вибори і не призначать восени…»
Тепер гостомельські депутати з провладної більшості тішаться: мовляв, ось є 19 мільйонів гривень для ремонту соціальних установ. Троянський кінь для Гостомеля.

Юрій Марчук

– Забудьте про оплески та овації, – каже їм депутат Юрій Марчук. – 19 мільйонів – це ж наші,
гостомельські кошти, сьогодні їх спрямовують на те,
щоб нас же й купити.

Скоро ви побачите, як під час ремонтів робітники одягнуть куртки з написом
«Нові обличчя», як символіка цієї партії з’явиться на тракторах, вантажівках…

Дивіться, мовляв, люди добрі, як працюють благодійники Карплюка
заради вашого добробуту.

 

 

Анатолій Туровський

– Мені прикро, що селищна рада не розгледіла цю хитру ірпінську технологію, отаке замилювання очей, – обурюється депутат Анатолій Туровський. – Якщо ви такі вже благодійники, то чому не дбали про ремонтні роботи в Гостомелі раніше?

Зрештою, вам не завадило б подивитися, що у власній хаті робиться – маю на увазі ірпінську дитячу лікарню та її зону відпочинку. Ось там наведіть лад. Мене також обурює, з якою швидкістю мер Гостомеля Прилипко поставив на голосування цю ірпінську пропозицію, мені навіть на дали слова.

Не забули, хто в перших рядах «благодійників»? Плешко. Після того, як він сповістив щасливих гостомельців про щедроти від пана Карплюка, з’явилася новина – осередок «Нових облич» в Гостомелі очолив Плешко.

Ось вам ще один хід в лукавій комбінаційній грі Карплюка. Не забуваймо, що 25 січня 2018 року Ірпінська міська рада виступила проти Гостомельської об’єднаної територіальної громади – прийняла рішення звернутися до парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Суть звернення – провладна більшість Карплюка просить «не допустити» прийняття постанови ВРУ про зміну в адміністративно-територіальному устрої області та встановлення меж Києво-Святошинського та Озера Бородянського району. Тобто щоб Гостомельська громада не стала самостійною, а була й далі «прив’язаною» до Ірпеня.

Звідси версії, до яких схильний і Юрій Марчук: поки що Ірпінь розігрує примітивну двоходівку: заблокувати Гостомельську громаду або ж зробити все, щоб її очолила своя людина, наприклад той же Плешко. Ірпінського мера не зупиняє навіть те, що до нього упродовж тривалого часу має серйозні претензії прокурор області Дмитро Чібісов.

Чи є шанси у Плешка? Мізерні, або ж нульові. Але ж гра все одно триває. А що ж Гостомельський селищний голова Юрій Прилипко? Невже він не мріє про те, щоб виграти вибори в Гостомельській громаді? Прилипко – дивний чоловік. То він дає зрозуміти, що в майбутньому ця посада його вже не цікавить, то натякає, що не зійде з цієї дистанції. Він, певно, бачить, що замість шахової дошки сусіди пропонують гру в наперстки. Відмовитися? З якого дива? А чому б і самому не зіграти?

В Прилипка поки що є гарний козир – провладна депутатська більшість в селищній раді. Як він скаже, так вони й голосують. Є «тітушки», які готові будь-коли підтримати «результативне голосування» агресією та кулаками.

Щоправда, ця провладна більшість вже не має того гонору і блиску, як будо нещодавно. Двоє топових депутатів з команди Прилипка – Сергій Чемерис і Наталія Черінська – перебувають під слідством у справі про хабарництво. Зрештою, і сам екс-регіонал Юрій Прилипко упродовж тривалого часу тримає «отвіт» перед судом за обвинуваченням у шахрайстві. Звичайно, іміджевих плюсів усе це разом не додає пану Прилипку, хоч як би не піарила його діяльність місцева Агенція регіонального розвитку.

Утім, останнім часом  змінилася й технологія наведення блиску на персону Юрія Прилипка. Ще на початку року ця машинерія тотального піару взяла крутий розгін, засяяла усіма барвами агітаційна передвиборча кампанія, нехай і неофіційна. На ресурсах групи Прилипка замиготіло начебто сучасними підходами впливу на електорат. В соцмережах люди побачили вельми дивну конструкцію з решіткою: #МиРазом Юрій ПРИЛИПКО.

А згодом ця решітка кудись щезла. Після того, як під слідством опинилася депутатка Черінська, прості жителі Гостомеля дійшли висновку, що мера Прилипка вже перестали тотально вихваляти на підконтрольних ресурсах. Коронна фраза «за підтримки шановного Юрія Ілліча» ніби випарувалася зі шпальт місцевого видання. Відтак дехто з незалежних спостерігачів й припустив: схоже, Прилипко й справді має намір віддати мерську булаву.

Ну що ви! Не з того тіста він. Як це, покласти булаву?! З якої радості? Забули, скільки гектарів має його родина? Чи випустили з пам’яті, що дві доньки Юрія Ілліча є депутатками селищної ради? А бізнес в Гостомелі? А обіцянки? А зобов’язання усілякі?

Отож, Юрій Ілліч поки що не сходить з дистанції. Він, схоже, ірпінського мера Карплюка не дуже й влаштовує. Подейкують, що Карплюку остогидли різні «торги», має панувати постійне «одобрямс» в усьому механізмі самоврядування – а цей стиль забезпечать лише свої (на сто відсотків) люди, молоді, нахраписті, які не звертатимуть жодної уваги на високі принципи і якісь цивілізовані матерії.

Отакі процеси відбуваються на лінії запеклого протистояння Ірпінь – Гостомель. Між тим, обласна влада проголосила 2018-й роком громад Київщини. На жаль, голова КОДА Олександр Горган, голова облради Ганна Старикова десятою дорогою обходять Гостомель. Що їм тут робити? Вислуховувати скарги людей про те, як більше двох років не може звестися на ноги Гостомельська об’єднана територіальна громада?

На жаль, ситуація в Ірпінському регіоні є типовою для Київщини. Реформа місцевого самоврядування ледве «блимає». Руху вперед, розвитку немає. Чимало міст і селищ душить такий собі спрут – місцеві феодали, яким допомагають різні комбінатори.

Ось погляньте на «колосальні успіхи» реформи в Київській області: діють тільки 9 об’єднаних громад, а 12 чекають виборів.

Колись генпрокурор Михайло Потебенько шмагав підлеглих такими словами: «Зачєм очкі втіраєтє?»

Леонід ФРОСЕВИЧ

На фото: У жовтні 2017 року Максим Плешко (ліворуч) був серед тих, хто прийшов підтримати так звану «зимівлю» (акцію протесту) мера Ірпеня Карплюка (праворуч) під стінами облпрокуратури.

Фото «Українського репортера»

На цю тему читайте також тут:

Гостомель віддав медицину та освіту в загребущі руки Ірпеня

Чи зрадить мер Прилипко гостомельців? За крок від скандалу

Гостомельська рада на чолі з регіоналом Прилипком назвала противників на виборах

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.