1 квітня квитки на поїзди подорожчають на 12%. До кінця 2018 року – на чверть

З 1 квітня 2018 року квитки на поїзди подорожчають на 12%. Як повідомляв “Український репортер”, про підвищення цін ще в лютому попереджав директор з економіки та фінансів “Укрзалізниці” Андрій Рязанцев. Сьогодні цю ідею вперше публічно підтримало і профільне  Міністерство інфраструктури.

Там заявили, що підготували проект наказу щодо поетапної індексації тарифів на перевезення пасажирів залізничним транспортом у 2018 році, який зараз кружляє відомствами: 23 березня проект наказу Мінінфраструктури надіслали на погодження до Мінекономрозвитку та профспілкових організацій, а звідти його перешлють для державної реєстрації до Мін’юсту.

У документі прописано зростання цін на пасажирські перевезення залізницею в два етапи – по 12%. В цілому, рівень індексації тарифів у грудні 2018 року по відношенню до грудня попереднього року складе 25%. Тобто за рік “Укрзалізниця” підвищить ціни на 25%. Не подорожчають квитки лише на вагони 1-го класу поїздів Інтерсіті+.

Єдина умова профільного Мінінфраструктури – підвищення тарифів має відбуватися одночасно із підвищенням якості послуг.

“Підвищувати тарифи без покращення сервісу – хибна тактика. Водночас, Міністерство інфраструктури розуміє аргументацію ПАТ «Укрзалізниця» і готове підтримати пропозицію товариства щодо підвищення тарифів на пасажирські перевезення з вимогою кардинальної зміни якості самих перевезень”, – наголошує міністр інфраструктури Володимир Омелян.

В “Укрзалізниці” обіцяють, що кошти, отримані в результаті підвищення тарифів, спрямують на спеціальний інвестиційний рахунок, створений для забезпечення підвищення якості пасажирських перевезень. А загалом зростання цін монополіст пояснює “необхідністю розвитку пасажирської інфраструктури, закуповуванням вагонів і ремонтом рухомого складу.

Ростислав Цуркан

Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *