Сутички на Майдані загострилися, поліцейські почали розчищати намети мітингарів (+відео)

У Києві на Майдані Незалежності поліцейські почали розчищати намети, які встановили учасники мітингу ФОПів. Між поліцейськими та протестувальниками стались нові сутички.

Про це повідомляє hromadske.

Поліцейські почали забирати у протестувальників намети, які, як зазначала поліція, вони встановили без погодження.

У відповідь учасники мітингу кидали у їх бік палиці, петарди, димові шашки та інші предмети, знімали з силовиків каски. Поліція розпиляла у сторону протестувальників сльозогінний газ.

Словесна перепалка мііж поліцією та учасниками акції сталась біля машин «швидкої допомоги» ㅡ протестувальники не давали поліцейським отримувати медичну допомогу. Багато травмованих перебувають у готелі «Україна».

Увечері Національна поліція повідомила, що встановлені на Майдані намети вже демонтували. При цьому, за словами правоохоронців, «група нетверезих чоловіків накинулася на поліцейських, у результаті чого троє з них госпіталізовані із розбитими обличчями та забоями». За цим фактом відкрили кримінальне провадження.

Активісти руху #SaveФОП намагалися поставити намети на Майдані Незалежності ще вдень, однак поліціянти їм завадили. Через сутичку з протестувальниками удень, за даними Міністерства внутрішніх справ, постраждали 40 поліцейських: один отримав удар по голові, а решта ㅡ хімічні опіки очей.

Водночас медичні працівники повідомили нам, що під час розчищення наметів постраждали 16 людей з обох сторін, їх госпіталізували до медичних закладів.

Мітингарі називають свою акцію Податковим Майданом і вимагають скасувати обмеження на підприємницьку діяльність під час локдауну з 8 до 24 січня.

Крім того, учасники акції вимагають ухвалити законопроєкти №3993 та №3853-1(2) про спрощення обліку доходів ФОПів. Також просять, щоб усі зміни в законодавстві, які стосуються ФОПів, вносили тільки після обговорення з бізнесом.

Уряд вирішив із 8 до 24 січня ввести по всій Україні посилений карантин. Зокрема тоді забороняється:

відвідувати заклади освіти, КРІМ дошкільної освіти та спеціальних закладів;
працювати кафе, барам, ресторанам та іншим закладам харчування, КРІМ роботи на винос та на доставку;
працювати кінотеатрам, театрам та іншим культурним закладам;
працювати розважальним закладам і ТРЦ, КРІМ роботи продуктових магазинів, аптек у торгових центрах;
працювати фітнес-залам, басейнам, продовольчим і непродовольчим ринкам;
працювати різдвяним ярмаркам;
проводити будь-які масові заходи.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *