Справа Тетяни Чорновол: Микола Голомша застерігає владу не провокувати новий конфлікт в державі, виправдовуючи режим Януковича

Відомий юрист, професор права, колишній перший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша прокоментував історію з резонансним розслідуванням відносно Тетяни Чорновол.

Нагадаємо, що Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадення щодо журналістки, ексдепутатки Тетяна Чорновол. Інкримінують, начебто вона винна у смерті охоронця офісу Партії регіонів у 2014 році. Сама ж Чорновол вважає, що кримінальне провадження проти неї – замовлення Москви, безпосередньо Путіна.

В розмові з медійниками, пані Тетяна сказала:

“Я підпалювала офіс Партії регіонів, щоб відволікти карателів від Маріїнського парку, де вбивали майданівців… Через підпал ( в офісі Партії регіонів. – Ред. ) людина не загинула, вона померла після цього… Мені дуже шкода, що загинула ця людина…” Чорновол каже, що цей епізод раніше було глибоко і всебічно розслідувано, жодних доказів її вини нема.

Додала, що цим вчинком (підпаленням) – рятувала людей від звірячого побиття “Беркутом”, і якби була можливість підпалити тоді Адміністрацію президента, то вона б це зробила.

Ось як прокоментував цю історію на сторінці у Фейсбуку Микола Голомша:

“Хочу загострити увагу ДБР і суспільства щодо неприпустимості втягування органу в політику і уникнення помилок в кваліфікації дій.

Загалом потрібно усвідомити, що трапилось з осені до весни 2013-14 рр. Отже влада в Україні на протести проти виходу з ЄС вдалась до жорстокого побиття студентів, що підняло на протести всю Україну. І замість встановлення діалогу і врегулювання конфлікту, влада тодішнього президента Януковича, пішла далі – розпочала фізичну розправу над протестувальниками. А саме – було звезено із східних і південних областей України співробітників «Беркуту», криміналітет, було сформовано цілі бандформування з кримінальних елементів для фізичного подавлення протестів, які уже охопили без вийнятку всі області України.

В Києві владою було розпочато криваву бійню, пролунали перші постріли, було вбито перших протестувальників. Своїх прихильників влада запустила і в середовище майданівнців, які вчиняли провокації всередині протестувальників, а далі розпочались масштабні дії насильницького характеру та застосування вогнепальної зброї, де беззбройних людей розстрілювали снайпери, вбивали кримінальні елементи спільно з правоохоронними органами із застосуванням вогнепальної зброї, різних предметів.

Протестувальники були поставлені в умови необхідної самооборони, а країна в цілому в умови крайньої необхідності захисту від злочинних дій влади, що об‘єдналась з криміналітетом.

Тому уже тоді будь-які дії людей по захисту свого життя ставили людей у положення звільнення від кримінальної відповідальності у діях необхідної самооборони та крайньої необхідності. Зокрема ст.39 КК України ( крайня необхідність є обставиною, за наявностіякої особа може заподіяти шкоду правоохоронюваним інтересам третіх осіб (непричетних до ситуації, що склалась) з метою відвернення небезпеки, яка загрожує особі, її правам чи правам інших громадян, а також суспільним інтересам чи інтересам держави, і не підлягає за це кримінальній відповідальності.

Стаття 36 КК України передбачає, що необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.

Як тільки пролунав перший постріл в бік протестувальників, вони уже отримали право діяти в умовах необхідної оборони і крайньої необхідності, при тому застосовуючи будь-які предмети і дії для самопопятунку.

Тому ВР України підставно і обгрунтовано, на підставі вказаних норм права прийняла закон про звільнення людей від відповідальності за дії у відповідь по відношенню до злочинних дій влади і правоохоронних органів.

І щодо Тетяни Чорновол. По-перше влада вчинила спробу її вбивства, де вона була визнана потерпілою і її дії в рамках усіх протестувальників охоплювались і обгрунтовувались статтями. 36,39 ККУ.

При тому, як зазначено було керівником розслідування злочинів проти Майдану Сергієм Горбатюком, цей випадок був розслідуваний в рамках справи і прийнято рішення, що людина загинула, оскільки виконувала доручення щодо збирання різного роду носіїв та отруїлася чадним газом, але мала реальну можливість вийти з підпаленого приміщення, ще до загрози його життю.

Хочеться зробити застереження про неприпустимість провокування нового конфлікту в державі усупереч тверезому глузду і думці всього свідомого українського суспільства та світової спільноти, пересмикувати події і вдаватись до оправдання злочинних дій тодішньої влади”.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *