Справа розвідника Червінського: суд іще на місяць залишив його під вартою

Суддя Шевченківського районного суду Києва ухвалив рішення про продовження запобіжного заходу колишньому виконувачу обов’язків командира однієї із частин Сил спеціальних операцій Роману Червінському ще на місяць.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Як зазначається, про відповідне рішення клопотав прокурор.

Натомість адвокати просили, щоб суд дозволив відпустити Червінського на поруки громадських діячів, які прийшли до суду та заявили про такий намір. Зокрема, взяти Червінського на поруки був готовий Герой України Степан Хмара.

Адвокати заявили, що будуть оскаржувати рішення суду.

«Обвинувачення не надавало жодних нових доказів, на підставі чого потрібно було додатково затримувати і тримати Романа під вартою. Судом не було взято до уваги те, що його мати втратила зір, а дружина отримала інвалідність. У нього на утриманні троє дітей», – сказав адвокат Сергій Лисенко.

Таким чином, Червінський перебуватиме під вартою щонайменше до 21 липня.

Служба безпеки України 24 квітня затримала офіцера Романа Червінського у справі про обстріл аеродрому «Канатове» у липні 2022-го.

25 квітня Шевченківський райсуд Києва обрав офіцеру запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці без права внесення застави. Апеляційний суд 15 травня залишив його  чинним..

“Захисники наголошують, що всі дії Червінського були узгоджені на відповідному рівні, а бомбардування аеродрому не було наслідком провалу операції, оскільки його обстрілювали і до цього. Натомість в коментарі ТСН представник Головного слідчого управління СБУ Анатолій Буліч заявив, що жодне розвідувальне відомство цю операцію Червінського не погоджувало – ані СБУ, ані ГУР.

Роман Червінський був причетний до операції українських спецслужб, відомої як «вагнергейт». Йдеться про зрив операції українських спецслужб із затримання групи найманців «ПВК Вагнера» наприкінці липня 2020 року. Як передає «Українська правда», Червінський назвав справу проти нього політичною і пов’язав її з історією «вагнергейту».

«Це використання смерті військових для політичного тиску. Підозра ґрунтується на основі неповних односторонньо висвітлених, сфальсифікованих матеріалів», – сказав він.

Фото: www.radiosvoboda.org

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *