Сьогодні – Міжнародний день волонтерів. Наші шанування вам, славні доброчинці!

Історія вшанування волонтерів бере витоки з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. 

В Україні мільйони громадян стали волонтерами. Ця жертовність людей особливо проявилася під час Революції Гідності, а потім і під час російсько-української війни.

Пригадуємо, як у перших числах січня 2019 року кореспонденти «Українського репортера» побували на київському маленькому волонтерському «виробництві». Тут група ентузіастів, справжніх патріотів допомагають фронту – виготовляють маскувальні сітки (на фото). Упродовж чотирьох років вони постачають на бойові позиції цю специфічну продукцію.

За цей період до їхнього волонтерського гурту не приєдналися ані депутатки, ані доньки міністрів, ані чиновники київської мерії, Київської обласної держадміністрації, ані політичні лідери та лідерки, інше панство при чиновницьких посадах.

Але ж волонтери не роблять з цього “трагедії”, бо так, на жаль,вже повелося в нашому суспільстві, що простий народ витягує цю страшну війну “на собі”.

За свої скромні зарплати, пенсії трудівниці купують необхідні матеріали для свого захисного «плетива», збираються разом у Києві, в невеличкому приміщенні й також боронять Україну, бо і тут – фронт, хоч і в тилу. Такий собі ударний «плетучий батальйон»!

А серед волонтерів – колишня інженер, а нині пенсіонерка Лідія Зубарєва, економіст Наталія Уткіна, системний адміністратор Вікторія Бродська, архітектор Вероніка Блащук, Михайло Євстратенко, подружжя Віра Білик і Олександр Ловейкін та інші скромні волонтери – люди з великим серцем і щирою душею…

І часто їм у роботі допомагає пісня, бо ж разом з ними – і співачка, також волонтерка Юлія Майборода (Бандерівна).

Ця тема не може не наштовхувати на роздуми: держава виділяє на армію величезні кошти. А куди ж йдуть ці сотні мільйонів гривень, якщо на фронті, наприклад, не вистачає маскувальних сіток?

Світлана КОВАЛЬОВА, Леонід ФРОСЕВИЧ
Фото: “Український репортер”

Читайте також:

Співачка Юлія Зуброва (Бандерівна) привозить воїнам “пісенні набої” (+відео)

Відео:

https://www.facebook.com/ukrreporter/videos/2105332709683538/

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *