Слідчий ДБР Олег Корецький заявив про тиск з боку керівництва
Начальник третього відділу Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених службовими особами, Головного слідчого управління Держбюро розслідувань Олег Корецький заявив: керівництво ДБР чинило тиск щодо розслідування резонансних справ, зокрема тих, де фігурує п’ятий президент України Петро Порошенко.
Державне бюро розслідувань, своєю чергою, називає заяви Корецького спекуляціями, додавши, що він планує звільнятися. А перевірка на поліграфі показала, що він «зливав» службову інформацію в кримінальних провадженнях.
Так, Корецький в інтерв’ю телеканалу «Прямий» та виданням «Главком» і «Цензор.Нет» заявив, що не може «добитися від керівництва ДБР законних рішень» і «не буде терпіти тиск на мене і на слідчих». Він уточнив, що під тиском мав на увазі вказівки щодо розслідування окремих проваджень, зокрема й тих, у яких фігурує п’ятий президент України Петро Порошенко.
Корецький заявив, що 10 проваджень, у яких фігурує Порошенко, потрібно закривати. І начебто через цю позицію його відсторонили від їхніх розслідувань.
На уточнення ведучої «Прямого», хто саме чинив на нього тиск, Корецький підтвердив, що йдеться про виконувача обов’язків директора ДБР Олександра Бабікова, його заступника Олександра Соколова, а раніше — про очільницю ДБР й нинішню генеральну прокурорку Ірину Венедіктову.
«Венедіктова, на мою думку, не сильно внікала (в суть проваджень — ред.)», — уточнив пізніше Корецький.
Раніше, нагадаємо, адвокат Порошенка Ілля Новиков оприлюднив відеозвернення Корецького, де той заявив про тиск на нього з боку неназваних «харківських».
У ДБР уже відреагували на заяви Корецького, сказавши, що це «спекуляції, оскільки Корецький планує звільнятися».
«Перш за все — через факти “зливу” службової інформації у кримінальних провадженнях, що знайшли своє підтвердження під час службового розслідування із застосуванням поліграфу», — додають у ДБР.
У відомстві зазначають, що Корецький «неодноразово протягом усього 2019 року звертався до прокурорів з проханням погодити підозру» Порошенку.
«За наявною інформацією, дані проєкти підозр неодноразово поверталися Офісом Генерального прокурора на доопрацювання, через що результати розслідувань ДБР у резонансних кримінальних провадженнях тривалий час були відсутніми», — додають у ДБР. Тому в лютому 2020 року там вирішили передати розслідування найбільш важливих проваджень іншим слідчим.
На сайті Держбюро виклали окрему заяву, де стверджується, що дії Корецького можуть свідчити про «намагання одного з фігурантів кримінальних проваджень, які розслідуються ДБР, здійснювати інформаційний та політичний тиск на орган досудового розслідування». Вочевидь, мається на увазі Петро Порошенко, якого пов’язують із телеканалом «Прямий».
«Управління внутрішнього контролю ДБР перевірить інформацію, викладену в публічних заявах зазначеного працівника Бюро», — додали у відомстві.