Що робитиме влада з чорними телеекранами? Президент зустрівся з керівниками телеканалів
Стало відомо, чи розкодують сигнали більше 20 українських телеканалів. І як довго замість теленовин буде чорний квадрат.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з керівництвом провідних українських медіагруп. Обговорили проблеми телевізійного мовлення після початку кодування чотирма медіагрупами супутникового сигналу їхніх телеканалів з 29 січня цього року за рішенням від 2017-го.
Як інформує Офіс президента України, Глава держави наголосив: це питання стосується не лише бізнесу медіагруп, а й стратегічного захисту інформаційної безпеки України, оскільки через кодування сигналу не всі українці можуть вільно переглядати понад 20 головних телеканалів.
Як раніше розповідав “Український репортер”, всього будуть закодовані 23 телеканали, зокрема:
1 + 1, 2 + 2, ТЕТ, Бігуді, Плюсплюс, УНІАН ТБ (1 + 1 media);
Новий канал, ICTV, СТБ, Оце, М1, М2 (StarLightMedia);
Інтер, НТН, К1, К2, Enter-фільм, Мега, Zoom, Піксель (Inter Media Group);
Україна, НЛО TV, Індиго TV (Медіа Група Україна).
«Ми маємо не просто безліч листів і тисячі дзвінків у Офіс Президента з тим, що українці не можуть отримати цей сигнал через кодування і не мають можливості дивитися українські телеканали. Особливо це стосується регіону вздовж контактної лінії та тимчасово окупованих територій», – сказав Володимир Зеленський.
За словами Президента, внаслідок цього альтернативою там стало російське телебачення.
«Ми приїхали туди, побачили, що і російське радіомовлення, і телебачення є не лише на тимчасово окупованих територіях. Воно має дуже потужний сигнал і на контрольованих територіях. Крім того, тоді вони «глушили» наш сигнал військовою апаратурою. А зараз, мені здається, навіть не потрібно використовувати технічні засоби та гроші, щоб глушити, – ви самі відключилися», – говорить Глава держави.
Володимир Зеленський зазначив, що Рада національної безпеки і оборони України має можливість запровадити мораторій на кодування супутникового сигналу телеканалів, але це не вирішить усього спектру проблем.
«Ми хочемо зараз знайти вихід із цієї ситуації. У нас завдання дуже просте: щоб люди мали можливість дивитися саме українське телебачення, особливо на тих територіях, до яких ми зараз не маємо іншого доступу, крім інформаційного», – сказав він.
Для комплексного вирішення проблеми з доступом українців до інформації Президент запропонував провайдеру ефірного цифрового телебачення «ЗЕОНБУД» до 4 березня 2020 року вжити заходів для зміни модуляції сигналу. Це розширить покриття цифровим телебаченням на території держави та полегшить доступ населення до телемовлення.
Також «ЗЕОНБУД» до 1 травня 2020 року має забезпечити встановлення цифрових передавачів у 47 населених пунктах України відповідно до раніше взятих зобов’язань. Крім того, оператор повинен модернізувати наявні антенно-фідерні системи для всіх прикордонних територій.
Водночас Глава держави та представники медіагруп дійшли згоди до 16 березня 2020 року забезпечити запуск незакодованих супутникових міжнародних версій своїх загальнонаціональних телеканалів і таким чином знову зробити телебачення доступним для українських громадян.
Крім того, оператори супутникового мовлення Xtra TV та Viasat мають розробити соціальні пакети супутникового телебачення з мінімальною абонплатою для соціально незахищених верств населення. Таким чином ці громадяни отримають можливість переглядати закодовані телеканали.
Фото: “Український репортер”