Село Горенка: війна навколо ДОТа. За справедливість (+відео)

Вдарив на сполох керівник Гостомельської спілки учасників АТО Олексій Табачук – він попросив однодумців та побратимів прийти на допомогу мешканцям села Горенка.

За словами Олексія Табачука, в епіцентрі конфлікту в Горенці опинилася земельна ділянка (приблизно 12 соток), на якій селяни збудували погреби та господарські приміщення. На цих сотках також є споруда періоду Другої світової війни – ДОТ. Його було збудовано для оборони Києва від фашистів. Ділянка опинилася в приватних руках. Цьогоріч власник намагався зруйнувати ДОТ, однак громадськість стала на заваді.

Сьогодні учасник АТО Олексій Табачук розповів, що на цій ділянці почали зносити господарські приміщення селян, за допомогою техніки руйнувати ДОТ. Селяни виступили на захист своїх споруд. Сюди звідкілясь на автобусі прибула група молодиків, і  вони почали обливати протестувальників водою, в хід пішов сльозогінний газ.

Тим часом на офіційних ресурсах обласної влади – затишшя, про цей конфлікт чиновники не згадують, а може, й не відають. А люди хочуть знати правду, що відбувається, хто і на якій підставі дозволив передати у власність такі фортифікаційні споруди, чи відображені ці ДОТи в реєстрі пам’яток… Зрештою, має бути правова оцінка діям тих, хто руйнує і господарські споруди, і ДОТи.

Нагадаємо, що село Горенка входить до Гостомельської об’єднаної територіальної громади. Цю громаду створено вже кілька років, вона була однією із перших на Київщині, яка вирішила стати на шлях децентралізації. Однак громада юридично не діє, оскільки центральна влада ніяк не наважиться провести тут перші місцеві вибори. Вже тривалий час громада – у глухому куті, про неї, здається, забули і в КОДА, і в Кабміні, і в Центральній виборчій комісії.

Фото із сайту НТН

Відео про конфлікт у Горенці тут

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *