Російська розвідка сфальсифіковала співпрацю України з американськими виборами – New York Times

Російська розвідка кілька років вела кампанію по фальсифікації доказів втручання України в вибори американського президента в 2016 році.

Про це повідомляє РБК з посиланням на газету New York Times, яка посилається на джерела в розвідці США.

За інформацією видання, починаючи з 2017 року Росія намагалася «створити враження» про те, що саме Київ, а не Москва був причетним до злому пошти Демократичної партії і інших випадків втручання в хід виборів.

Газета пише, що російські розвідники діяли не безпосередньо, а через «мережу посередників»: Москва передавала інформацію про вплив Києва «видатним росіянам і українцям», а ті, в свою чергу, використовували «мережу посередників» – інших підприємців, олігархів і своїх партнерів , щоб передати її далі: американській владі і деяким журналістам, які, швидше за все, були не в курсі того, звідки взялися ці дані.

За даними NYT, тема обговорювалася на брифінгу, на якому були присутні сенатори і представники американської розвідки. Захід, як зазначає газета, організували після виступу колишнього експерта по Європі і Росії в Раді національної безпеки США Фіони Гілл в конгресі. У своїх свідченнях у справі про імпічмент Трампу вона торкнулася точки зору, що Росія не причетна до втручання в хід виборів в 2016 році, і за цим, ймовірно, стоїть Україна і її служби безпеки.

«Це несправжній месидж, який був створений і поширений самими російськими службами безпеки», – заявила Хілл (цитата з  Reuters). За її словами, «російські особливо зацікавлені» в тому, щоб виставити Україну і її керівництво «у вкрай негативному світлі».

New York Times також зазначає, що президент США Дональд Трамп обговорював тему українського втручання у вибори з  Володимиром Путіним, а також президентом України Володимиром Зеленським під час їх червневого телефонної розмови. Як пише газета, тоді він попросив Зеленського дізнатися, яку роль в цій справі зіграла Україна.

У вересні NYT писала, що Трамп робив спроби пошуку інформації про причетність України до втручання, незважаючи на думку спецслужб і Мін’юсту США про те, що відповідальність за це лежить на Росії. Щоб отримати докази, писала газета, Трамп тоді відправив на Україну свого особистого адвоката Руді Джуліані.

Президент був переконаний, що якісь українські сили, пов’язані з Демократичною партією в США, брали участь в поширенні компрометуючих матеріалів про колишнього керівника виборчого штабу Трампа Поле Манафорт під час президентської кампанії. Сам Манафорт згодом став фігурантом справ в США про відхід від податків, відмиванні грошей і роботі в якості іноагента без належної реєстрації.

Росія заперечує, що втручалася в кампанію 2016 року і що вступала в змову з командою Трампа. Доказів цього спецпрокурор Роберт Мюллер, який проводив в США розслідування, не знайшов, але зробив висновок, що Москва намагалася вплинути на настрої виборців перед голосуванням, – йдеться в повідомленні.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *