Путін перекидає десантні кораблі двох флотів. Чи зайде ця армада у Чорне море?

Збройні сили Росії влаштували чи не наймасовіші в новітній історії військово-морські навчання. Лише за офіційними даними, задіяно 140 кораблів усіх флотів.

Та окрім стрільб і маневрів, Росія влаштувала масове перекидання сил. Зокрема відбувся похід шести десантних кораблів Балтійського та Північного флотів до Середземного моря, – повідомляє РадіоСвобода.

«З Балтійського моря вийшло шість великих десантних кораблів, п’ять з них проєкту 775, це старі радянські кораблі, кожен з них вміщує 10-12 одиниць бронетехніки та до батальйону морської піхоти. Також з ними вийшов вже новий десантний корабель проєкту 1171 «Петр Моргунов», його можливості дещо більші і він більш сучасніший», – зазначив у коментарі Крим.Реалії головний редактор Defense Express Олег Катков.

З Балтійського моря ці кораблі рушили з 17 на 18 січня 2021 року. Вони йшли через Ла-Манш і зайшли у Середземне море. Супутникові фото їхнього переходу навіть потрапили в мережу. Зупинились кораблі в порту Тартус, Сирія.

«Ми знаємо, які підрозділи морської піхоти знаходяться у них на борту. Ще краще про це знає авіаносна група військово-морського флоту США. Хочу підкреслити, наші військові прораховують усі можливі сценарії, в тому числі й найгірші. Це їхня робота, щоб бути готовими. Зараз наш головний посил – тримаємо стрій, тримаємо спокій», – заявив з трибуни Верховної Ради міністр оборони України Олексій Резніков.

Три із шести кораблів – це судна північного флоту, двоє з них раніше вже бували у Криму – це ВДК «Оленегорский горняк» та ВДК «Георгий Победоносец». ВДК «Пётр Моргунов» введений в експлуатацію лише в 2020 році і у Чорне море ще не заходив. З Балтійської флотилії прийшли ВДК «Королев», ВДК «Минск» та ВДК «Калининград» і всі вони в 2021 році були в Криму. Експерти кажуть про велику вірогідність того, що вся ця армада, після Середземного піде якраз у Чорне море.

«У Середземному морі цим кораблям нічого робити. Росія висаджувати там десант поки що не збирається. Єдине розумне пояснення полягає в тому, що ці кораблі підуть у Чорне море», – зазначив у розмові з Крим.Реалії російський військовий експерт з Праги Юрій Федоров.

«Виходить така ситуація, що у загальному підсумку складається армада з 12 великих десантних кораблів. Ці судна можуть взяти на борт 4000-4500 морських піхотинців, півтори сотні танків, або дві з половиною сотні іншої бронетехніки», – прокоментував керівник моніторингової групи «Інституту чорноморських стратегічних досліджень» Андрій Клименко.

У Чорноморському флоті десантні кораблі приблизно такого ж радянського зразка, як і ті, що зараз перебувають у Середземному морі. Вони не мають ракетного озброєння і розраховані суто на перевезення бронетехніки та солдат, без авіаційної компоненти. Але їхня кількість насторожує фахівців.

«Можливості операції – це кілька днів, скажімо так 5-6 днів. Кілька днів піде на захід, плюс кілька днів на посадку, на навантаження. Після цього буде вже досить велике угруповання, яке може одночасно, ну, як мінімум, у двох районах, зробити висадку морського десанту», – зазначив Андрій Клименко.

Експерти вважають, що зараз ці кораблі прийшли без особового складу. Морську піхоту та техніку їм простіше завантажити у Севастополі чи Новоросійську. При нагоді стане 810-а бригада із Севастополя, 382-й батальйон морпіхів з Темрюка. А при потребі оперативно склад можна ще поповнити й перекидкою солдат з Північного чи Балтійського флотів.

«Фахівці завжди розраховують так, якщо у вас є шість кораблів і передбачається висадка десанту, то зазвичай розрахунки проводяться таким чином: два десантні кораблі безпосередньо працюють з десантом і висаджують його, два кораблі знаходяться в дорозі і два кораблі знаходяться в базах, циркулюють між районами. Тому ми й говоримо, що 12 кораблів – це загроза висадки десанту для двох районів», – вважає Андрій Клименко.

Узбережжя фактично по всій довжині материкової Україна ідеально підходить для висадки морського десанту. Воно мілководне, пологе і з піщаним дном. А в грудні 2021 року в Азовському морі, Україна вже фіксувала прохід ВДК «Новочеркасск» і ВДК «Цезарь Куников». Та найбільш ймовірні напрямки, як кажуть експерти, це район Маріуполя та Каркінітської затоки та Одеси.

«Росія демонструє силу і не лише військово-морську, а й сухопутну – військові навчання відбуваються всюди. Росія демонструє силу для того, щоб показати, що вона готова до війни, що вона зможе у разі потреби застосувати військову силу», – пояснив російський військовий експерт Юрій Федоров.

Та попри кількість кораблів і масштаби можливого десанту, експерти сходяться на тому, що десантна операція проти України дуже ризикована і складна для Росії.

«12-14 великих десантних кораблів – це вкрай потужна річ, але є дуже важливий аспект – те, що проведення десантних операцій морських, у мінусові температури це певним чином вкрай екстремальне заняття. Бо жодна десантна операція, історична, ніколи не проходила за мінусових температур. Це великий ризик для особового складу, і на думку багатьох військових експертів, з ким я спілкувався, це малоймовірно», – прокоментував Олег Катков.

«Ця операція, швидше за все, буде приречена на провал. У Росії такого досвіду немає та й у Радянського Союзу не було досвіду таких великих військово-морських десантів. А навчання, які відбуваються – це лише навчання, які за сценарієм завжди передбачають перемогу над противником», – зазначив Юрій Федоров.

Україна ж у свою чергу активно готується відбивати можливу агресію з моря. Проводить стрільби та посилено патрулює акваторію. Нині ж, через сильні шторми, російські морські пересування в Середземному та Чорному морях поставлені на паузу. Можливий перехід десантних кораблів із Середземного моря до Чорного фахівці прогнозують на середину лютого 2022 року.

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *