Проти депутатів Одеської міськради порушили справу за пропаганду комуністичного режиму

Прокуратура Одещини відкрила кримінальне провадження за фактом скасування Одеською міською радою рішення про декомунізацію низки вулиць.

“У прийнятому рішенні вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-1 КК України (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів)”, йдеться у повідомленні прокуратури Одеської області.

Раніше голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович попередив владу Одеси, що повернення “совєцьких” назв вулицям загрожує кримінальною відповідальностю.

“З приводу одеського “реваншу”. Повернення старих комуністичних назв є незаконним. Більш того – це пропаганда комуністичного тоталітарного режиму. Якщо Труханов підпише це рішення, то має бути притягнений до кримінальної відповідальності”, – написав В’ятрович у Фейсбуку.

Нагадаємо, 26 квітня Одеська міська рада скасувала декомунізацію 56 вулиць і повернула їм старі назви. На думку депутатів, деякі діячі радянської епохи не підпадають під дію закону “Про декомунізацію”, оскільки багато зробили для Одеси і відзначились у звільненні міста від нацистських загарбників.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.