Протести в Білорусі: мітингарі висунули головні вимоги

У Білорусі було запланувано на вівторок, 11 серпня, масштабний страйк у зв’язку із фальсифікацією результатів президентських виборів. Про це повідомляє низка білоруських Telegram-каналів.

У країні вже третій день практично відсутній мобільний зв’язок. Погано працюють соціальні мережі, месенджери та Google. Часто єдиним засобом для комунікації залишається Telegram.

“Режим тримається виключно на нас і страйк – це те, чого він боїться найбільше. На податки від нашої праці він годує свою армію чиновників і бандитів у чорному, які стріляють мирним людям у спину і ногами б’ють жінок”, – пишуть у Telegram-каналі NEXTA.

У ніч на 11 серпня населення вийшло на вулиці Білорусі задля висловлення свого невдоволення владою та ініціювання чесних перевиборів президента. У ході протесту силовики розганяли людей водометами та автоматами. Використовувались і коктейлі Молотова. У МВС Білорусі заявили, що в Мінську під час масових протестів загинув чоловік, який нібито збирався кинути в бік силовиків вибухівку.

Ініціатори страйку вимагають від влади наступного:

визнання Світлани Тихановської новим президентом Білорусі;
звільнення усіх політв’язнів;
перевибори на чесних засадах.

“Протест триває. Не виходьте завтра на роботу. Цей текст вже читає кожен 10-й білорус. Але через проблеми з інтернетом, багато хто може не знати про початок загальнонаціонального страйку – розкажіть про нього колегам, друзям і родичам. Розклейте листівки на стінах своїх підприємств, під’їздах, зупинках та інших громадських місцях. І тоді вже завтра до нього підключаться взагалі всі! Фотографіями своїх страйкуючих колективів і розклеєних листівок обов’язково діліться з нами. Давайте зробимо з похорону диктатури свято”, – йдеться в повідомленнях білоруських Telegram-каналів.

Як повідомлялося, під час протестів населення силовики відкрили вогонь по людях. Їм довелося ховатись у торговому центрі. На події в Білорусі вже відреагувала міжнародна спільнота. Зокрема, Німеччина закликала владу негайно звільнити людей, які вийшли на вулицю відстоювати власні права.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *