Понад пів сотні держав в ООН підтримали Декларацію до 90-х роковин Голодомору

55 держав-членів ООН та делегація Євросоюзу підписали ініційовану Україною Декларацію до трагічних 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років.

Про це повідомив міністр закордонних справа Дмитро Кулеба у соцмережі Х (Twitter)

“Жахи Голодомору мають служити чітким нагадуванням нинішнім і майбутнім поколінням про необхідність запобігання подібним звірствам і спробам використання їжі як зброї, яка є одним із ключових компонентів триваючої агресії Росії проти України”, – зазначив Кулеба.

За його словами, Голодомор привертає підвищену увагу в ООН, а кількість підписів різко зросла з часу попереднього такого документа у 2018 році.

“Українська дипломатія продовжуватиме працювати над відновленням історичної справедливості та вшануванням жертв Голодомору”, – зазначив міністр.

Нагадаємо: Європейський парламент визнав Голодомор, спричинений радянським режимом в Україні у 1932-1933 роках, геноцидом.

Резолюцію ухвалили 15 грудня.

“Депутати Європарламенту рішуче засуджують ці дії, що призвели до смерті мільйонів українців, і закликають всі країни та організації, які ще не зробили цього, наслідувати їхній приклад і визнати його геноцидом”, – йдеться у заяві.

У резолюції наголошується, що відбілювання та прославляння тоталітарного радянського режиму та відродження культу радянського диктатора  Сталіна призвело до того, що росія сьогодні є державою-спонсором тероризму.

Нагадаємо також окремі фрагменти із статті письменника Івана Забіяки на сайті “Український репортер”:

“Голод – страшне соціальне явище, спричинене багатьма факторами. Природними – також. Голодомор – ще страшніше соціальне явище, спричинене людським фактором. І в цьому найбільша суспільна трагедія. І ця трагедія полягає не лише в тому, що не було чого їсти, а в тому, що цю їжу в одних людей свідомо відбирали інші люди, точніше – нелюди.

Не дати людині води, не дати людині хліба – в українському суспільстві вважається гріхом. А відібрати в людини наявний у неї харч – злочин. Очевидно-що – найбільшого такого злочину проти людини у світі немає.

Під час насильного голодування людина деградує психологічно і морально, вона приречена на повільну смерть. Ім’я цьому злочину – ГЕНОЦИД.
Цей злочин, вчинений 90 років тому, ще й досі не покараний. І ця безкарність породжує інші злочини, інші методи геноциду: ХОЛОДОЦИД, ЕКОЦИД, СВІТЛОЦИД. У цьому нас переконують злочинні дії, які здійснює московщина на території України сьогодні…

Фото: село Андріївка. Київщина, 2022.

Світлина “Українського репортера”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *