Поліція Київської області відчуває великий кадровий голод

Загалом в регіоні «некомплект» складає 18,4 відсотка співробітників від штатної чисельності. А у деяких підрозділах не вистачає і до 27 відсотків правоохоронців.

Отож сьогодні бракує однієї п’ятої частини особового складу.

Про це говорив з трибуни обласної ради начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов. Його доповідь стосувалася підсумків діяльності за минулий рік.

Ключове питання – кадрове. Причини такого кризового стану – карантин у країні через коронавірус, адже півроку не працювали поліцейські конкурсні комісії – своєрідне «сито», через яке «просіюють» усіх, хто бажає захищати правопорядок. Можливо, декому не подобається і зарплата, хоч Андрій Нєбитов вважає: 12 тисяч гривень щомісяця для сільської місцевості є гідною зарплатнею.

Депутати запитували в керівника поліції регіону, яким чином допомогти поліції, які механізми варто задіяти, аби до лав вартових закону люди залюбки приєднувалися. Звичайно, для виправлення ситуації на краще основні зусилля має докласти профільне відомство, звернувши увагу на певні перекоси в системі. Скажімо, сьогодні чимало співробітників воліють перейти служити із слідчих підрозділів до патрульної поліції. Причини прості: легше, комфортніше, до того ж, і матеріально людина не втрачає. А хліб слідчого – многотрудний: на робочому столі – десятки кримінальних проваджень, «тиснуть» терміни розслідування, бракує доказів у справах… Нагадаємо, колись кадровий «голод» відчував карний розшук, водночас інші міліцейські служби, які вважалися більш престижними, подібних проблем не знали.

Гострою є ситуація є у багатьох райвідділах та управліннях Київщини. Але особливо – у Згурівському районі. Чомусь тут особливо сутужно з кадровим поповненням – немає бажаючих… Бракує дільничних, слідчих… А хто ж буде розкривати злочини – крадіжки, грабежі, розбої?

Очевидно, керівництво поліцейського главку воліє бачити більш ефективнішу підтримку в селах і містах проєкту «Поліцейський офіцер громади». Як говорить, Андрій Нєбитов, поки що лище 7 об’єднаних громад визначились до співпраці з правоохоронцями у цьому проєкті. Це також допомагає поліцейським оперативно розкривати велику кількість злочинів.

І все ж, незважаючи на кризові явища, торік значно поліпшилося розкриття навмисних убивств. Також позитивна тенденція зберігається щодо розкриття тяжких тілесних ушкоджень, розбійних нападів, пограбувань, заволодінь транспортними засобами.

На фото: на сесії облради доповідає головний поліцейський Київщини.

Фото: “Український репортер”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *