Показали цирк із створенням і розділенням «мега-міністерства». Чергова реорганізація від Кабміну

На засіданні Кабміну було ухвалено рішення про утворення на базі Міністерства енергетики та захисту довкілля двох міністерств: Міністерства енергетики і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Отже, уряд таки вирішив розділити «мега-міністерство», яке у свою чергу було утворене лише восени минулого року на базі Міністерства енергетики та вугільної промисловості і Міністерства екології та природних ресурсів.

Постає закономірне питання: для чого було гратися у реорганізацію, для чого був весь цей цирк із створенням «мега-міністерства» на базі двох зовсім різних за функціями міністерств?! А важливо те, що експерти наполегливо відмовляли урядових «реформаторів» від ідеї поєднати в одному міністерстві так різні (навіть “конфліктуючі”) галузі, як, приміром, вугільна промисловість (яка шкодить довкіллю) і охорона природи.

Але попри те, що ідея створити таке «мега-міністерство» була за своєю суттю докорінно неправильною, проігнорувавши всі застереження фахівців, уряд Гончарука-Зеленського таки її реалізував. Було витрачено купу державних коштів на те, щоб здійснити цю масштабну реорганізацію, багато посадовців гаяли свій робочий час в ліквідаційних комісіях, а ще більше державних службовців перебували у підвішеному стані, очікуючи завершення реорганізації. І ось «мега-міністерство» було створено, нарешті воно почало працювати, а уряд Шмигаля вже заявляє, що реорганізація не виправдала себе, і міністерства знову потрібно роз’єднувати.

Отже, знову замість реальної роботи посадовці будуть займатися черговою «реорганізацією», знову чималі державні кошти підуть на заміну вивісок і бланків, облаштування кабінетів для нових керівників, знову численні установи і державні підприємства, які були у віданні Міненергодовкілля, будуть у підвішеному стані, що очевидно створює «вікно можливостей» для різного роду махінацій і зловживань.

Постає закономірне питання: а чи буде хтось відповідати за безцільно витрачені бюджетні кошти і даремно згаяний час? Українські високопосадовці, коли заходить мова про їхні високі зарплати, дуже люблять апелювати до ринку, бо «топ-менеджери приватних компаній отримують так само або й більше». Але вони забувають при цьому про відповідальність. Неважко здогадатися, що топ-менеджер приватної компанії, внаслідок хибних рішень якого компанія зазнала великих збитків, недовго протримається на посаді. А урядовці, абсурдні рішення яких, приміром зазначені «реорганізації», завдали значних збитків державі, не несуть жодної відповідальності.

У нинішньому Кабміні є кілька людей, які були в уряді Гончарука і очевидно голосували за безглузде рішення про створення «мега-міністерства». Більше того, саме більшість у нинішній Верховній Раді несе відповідальність за обидва Кабміни. А також і той, хто привів цю більшість в парламент!

І от «ідея не виправдала себе», держава зазнала значних збитків, намарне згаяно дорогоцінний час. А питання, чи понесуть відповідальність урядовці, які підтримали це абсурдне рішення, насправді залишається риторичним.

 

Юрій ЛЕВЧЕНКО  , народний депутат України VIII скликання

Малюнок Андрія ПЕТРЕНКА

 

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *