З якими настроями готуються до виборів об`єднані територіальні громади Київщини

У столичній області створено найменше об`єднаних територіальних громад, і лише в чотирьох із них 29 жовтня відбудуться перші місцеві вибори.

Обирати місцеву владу будуть в основному віддалені від Києва громади: Медвинська Богуславського району, Фурсівська Білоцерківського і Дівичківська Переяслав-Хмельницького районів. Лише Великодимерська об`єднана територіальна громада розташована в пристоличному Броварському районі.

Кореспондентка “Українського репортера” поспілкувалася з керівниками громад.

Як не дивно, але Фурсівський сільський голова Микола Фурсенко після майже дворічної війни за право самостійного господарювання, намагання довести і чиновникам Київської обласної державної адміністрації, які бачили село Фурси лише в складі Білої Церкви, і тим же білоцерківцям, що вони цілком можуть жити окремо від міста обласного підпорядкування, за його словами, нині спокійно готується до виборів, вирішує технічні питання.

– Нарешті на нас ніхто не тисне, ніхто нас ні в чому не переконує, я навіть не можу сказати, хто ж буде моїм конкурентом на виборах, бо поки що про це немає жодних розмов, – сказав Микола Іванович.

Нелегким було становлення і пристоличної громади, адже голову Великодимерської селищної ради Анатолія Бочкарьова очільники навколишніх сіл звинувачували у волюнтаризмі, в тому, що він нібито насильно хоче приєднати до себе населені пункти, деякі села. А Рожівка й Богданівка спочатку згодилися, а потім навідріз відмовилися бути у складі Ведикодимерської об`єднаної територіальної громади. Нині ця громада нарешті визначилася в своїх межах. І все ж її голова Анатолій Бочкарьов, знаний в районі керівник, не зовсім упевнений у тому, що вибори 29 жовтня пройдуть у них дуже гладко і безболісно.

– Я не те, що передбачаю, а впевнений у тому, що “бої” будуть у нас і за правилами, і без правил, бо це вибори, і в них є своя специфіка, – говорить він. – Це зараз нібито немає претендентів на голову громади, але скоро вони з`являться і будуть всіма засобами доводити свою першість.

А ось Медвинська об`єднана територіальна громада іде на вибори без керівника села. Нині обов`язки сільського голови уже понад три місяці виконує секретар ради Світлана Плаксун. Працівник Медвинської сільської ради Володимир Робак розповів, що законно обраний голова Ігнатій Сергієнко склав повноваження наприкінці травня цього року, нібито за станом здоров`я, хоча хворим він зовсім не здавався.

Дівичківську та Стовп`язьку сільські ради свого часу також, як і Фурси, пропонували приєднати до Переяслава-Хмельницького. Проте люди змогли переконати облдержадміністрацію, що можуть бути окремою громадою. Так виникла Дівичківська ОТГ. За словами сільського голови Дівичок Івана Матюка, тут були готові до виборів ще в травні 2016 року, проте в Київській облдержадміністрації чомусь увесь час їх не затверджували, тримали в себе довго документацію громади, а потім передавали її на доопрацювання, після чого знову тримали, і так понад рік минуло. А ще лідер Дівичок Іван Матюк прийняв рішення не балотуватися на голову ОТГ, вважаючи, що його колега, очільник Стовп`язької сільської ради Тимофій Демко, буде кращою кандидатурою на цю посаду.

– Я ще молодий, мені потрібно ще набратися досвіду, а Тимофій Петрович – людина відома, досвідчена, його знають у всіх селах, що входять до Дівичківської громади, – сказав Іван Матюк.

Алла ТОПЧІЙ

На цю тему читатйте також тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *