Про Гостомель, дитсадки, громаду і Прилипка (оновлено)

Віце-прем’єр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час виступу на Раді регіонального розвитку назвав лідерів реформи місцевого самоврядування: це – Дніпропетровська, Житомирська і Тернопільська області. Решта регіонів відстають…

На жаль, Київська область пасе задніх.

На думку незалежних оглядачів, на Київщині процес добровільного об’єднання громад був одним із найскандальніших в Україні. Тут є чимало місцевих “князьків”, які хочуть шляхом маніпуляцій та тиску приєднати до своїх “володінь” нові землі, хто усіляко гальмує вибори у нових громадах, кому не подобаються прозорість у фінансових справах селища чи міста, хто й надалі намагається годувати з комунального бюджету свій сімейний клан…

Керівник Офісу реформ Київщини Володимир Удовиченко в інтерв’ю “Українському репортеру” розповів про ситуацію з об’єднанням територіальних громад.

А ще й недосконалість законів щодо реформи місцевого самоврядування збиває людей з пантелику, зрештою і закони суперечать один одному. У столичній області є громади, які, звичайно, об’єдналися, але ж вибори тут ЦВК не проводить.

“Київська область є непростою, – коментував раніше під час прес-конференції цю тему “Українському репортеру” Геннадій Зубко. – Тут є дуже багато точок впливу: політичних, бізнесових…

Це самодостатня область, яка має дуже розгалужену систему центрів, які можуть бути адміністративними. І ми бачимо, що згідно з опитуваннями кожен українець хоче бути в адміністративному центрі.

А це — також один із чинників, який заважає прийняттю рішень щодо об’єднання громад. Думаю, що нам, разом з обласною держадміністрацією, обласною радою, потрібно підсилити роботу на цьому напрямку.

Ви знаєте, що перспективний план області складався 27 разів, це була найбільша кількість варіантів перспективних планів (в Україні. –Ред.).

Думаю, що сьогодні, коли є нове керівництво обласної держадміністрації, ми розробимо маршрутну карту, яка дозволить пришвидшити процес реформи”.

Коли ж з’явиться ця маршрутна карта? Деякі об’єднані територіальні громади на Київщині на папері створено, але ж юридично, себто СПОВНА, вони не діють, бо не проведено виборів, не увімкнено механізм роботи такої громади.

Тим часом, місцева влада керує тут по-особливому… Гострі соціальні проблеми заганяються в тупик. Чи не про це говорив 20 березня 2017 року прем’єр Володимир Гройсман?

“Там, де є мер, який є господарником і відданий справі, там є успіх, там проблеми не накопичуються, а вирішуються, там є середньострокове планування, є результат. Там, де є слабкі мери – хаос і бардак. Тут відповідно такі мери мають нести відповідальність перед виборцями…”

Володимир Гройсман переконаний, що реформа “дає можливості накопичити необхідну кількість ресурсів для того, щоб ремонтувати дороги, садочки, лікарні, школи, створювати нормальне життя на території”.

Показовою у плані турботи місцевої влади про соціальні об’єкти є ситуація в Гостомелі. Ось що розповів про це журналістам сайту “Громада Приірпіння”  у статті “Оприлюднили переписку доньки Прилипка і забудовника” депутат Гостомельської ради Юрій Марчук:

“Масова непродумана забудова багатоповерховими житловими комплексами Гостомеля гарантовано приведе селище до збільшення населення як мінімум вдвічі в короткий термін. При тому, що садочки, школи, транспортні мережі, поліклініка не витримують вже існуючого навантаження.

Селищний голова (Юрій Прилипко. – Ред.), йдучи на вибори, обіцяв на зустрічах з громадою, що вже наступного дня після обрання почне будівництво дитячого садочка. Вже минуло півтора року, а садочок будувати так і не почали. Натомість почали розповідати нам про урбанізацію, якої неможливо уникнути.

Скажу так, якщо думати про місцеву громаду, а не ту, яку планують заселити в нові висотки, то переважна більшість гостомельчан – це люди, які все життя працювали на землі. Й потрібно обранцям думати про цих людей, які їм дали кредит довіри, а не про тих, кому в майбутньому продадуть квадратні метри”.

Відеоінтерв`ю з Володимиром Удовиченко дивіться тут 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *