Бунт у НАЗК. Очільницю агентства Корчак звинуватили у зриві перевірки декларацій членів Уряду

Член Національного агентства з запобігання корупції Руслан Рябошапка звинуватив голову агентства Наталію Корчак у порушенні закону “Про запобігання корупції”, а також у перевищенні службових повноважень. Про це він повідомив у Фейсбуку. Зокрема, звинуватив Корчак у тому, що вона одноосібно затвердила Інструкцію про порядок ведення діловодства.

“Чому одноосібно – тому що Інструкцією членів агентства позбавлено права підписувати будь-які листи. Натомість керівникам департаментів таке право надається, хоча це суперечить Регламенту НАЗК.

Управління агентством здійснюється шляхом видання “окремих доручень”, якими голова агентства роздає вказівки напряму керівникам департаментів, не маючи ані компетенції, ані найменшого розуміння сфер, у які вона втручається.

Незгодні караються позбавленням премій, надуманими дисциплінарними провадженнями і погрозами звільнення. Ви досі думаєте, що проблема НАЗК у колегіальності?” – написав Рябошапка.

Далі він звинуватив Корчак у тому, що з її провини провалилася перевірка декларацій членів Уряду за 2015 рік. Начебто голова НАЗК на засіданні, де мали розглядати декларації міністрів, “тихенько підсунула” членам агентства зауваження до проектів висновків.

“Що тягне за собою неприйняття рішення щодо висновків за результатами перевірки декларацій?

Відповідь – результати перевірки можна викинути у смітник. І жодних юридичних наслідків. Доопрацювати проекти висновків відповідно до Порядку перевірки е-декларацій, вже неможливо”, – заявляє Рябошапка. Він виклав скани зауважень Корчак до проектів висновків щодо перевірки декларацій.

“Усі можуть насолодитись аргументованістю та високим стилем тексту. Особливо рекомендую пункти 8 та 9 зауважень. Нагадаю, автор зауважень – доктор юридичних наук і професор. Чи “проффесор”?” – пише член НАЗК.

Нагадаємо, що саме Руслан Рябошапка раніше ініціював процедуру звільнення голови НАЗК Наталії Корчак. Це питання винесли на голосування. За відставку проголосував Рябошапка і член НАЗК Руслан Радецький, проти – Олександр Скопич. Сама Корчак утрималася. Додам, що структура НАЗК скаладається з голови і трьох членів:

  • Наталія Корчак – голова НАЗК;

  • Руслан Рябошапка відповідає за дотримання законодавства про конфлікт інтересів й інших обмежень щодо запобігання корупції;

  • Руслан Радецький – відповідає за коньроль і перевірку декларацій, моніторинг способу життя;

  • Олександр Скопич – відповідає за роботу з запобігання та виявлення корупції.

Водночас навіть якщо б всі члени НАЗК проголосували за відставку Корчак, це рішення не мало б юридичної сили. Згідно із законом “Про запобігання корупції” НАЗК є незалежним органом зі спеціальним статусом, його члени призначаються Кабінетом Міністрів на 4 роки за результатами конкурсу.

Члена НАЗК можна звільнити в разі:

  • призначення або обрання на іншу посаду;
  • досягнення 65 років;
  • неможливості виконувати повноваження за станом здоров’я;
  • набрання законної сили обвинувального вироку суду щодо нього;
  • припинення ним громадянства України або виїзд на постійне проживання за кордон;
  • заява про звільнення з посади за власним бажанням;
  • відмови від прийняття присяги державного службовця;
  • смерті.

Водночас Міністерство юстиції підготувало законодавчі зміни, які дозволять “провести перезавантаження НАЗК”, провести новий конкурс і змінити голову агентства. Про це неодноразово заявляв профільний міністр Павло Петренко.

Нагадаємо, 29 березня під час засідання уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав членів Національного агентства з питань запобігання корупції подати у відставку через неналежну роботу системи подання електронних декларацій.

НАЗК – центральний орган  виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

НАЗК веде Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *