Авдіївка: як живуть на лінії фронту (+фото)
Жителі Авдіївки не з телебачення чи Інтернету знають, що таке справжня війна, яку у нас чомусь сором’язливо називають “Антитерористична операція”. Позиційні бої йдуть на околицях міста, у так званій “Промці”. А щовечора терористи починають обстріл житлових кварталів з мінометів і танків.
Авдіївка – місто дірявих будинків
“Авдіївка. В 15.25 бойовики “ДНР” з танків розстріляли стару частину міста. Зруйновані будинки на вул. Металургів, 95 та Заводській, 63. Люди дивом не постраждали, бо були не в домі, а займалися справами на подвір’ї”, – повідомив сьогодні очільник полції Донеччни Вячеслав Аброськін.
А вчора ввечері, 16 березня, міна влучила у дах будинку 31 на вулиці Тургенєва. Під час обстрілу в помешканні перебувала жінка, яка встигла вискочити на подвір’я.
7 танкових снарядів вразили на початку тижня цю п’ятиповерхівку на вулиці 9 квартал. Саме цей багатоквартирний будинок прикриває місто з південного сходу від обстрілів терористів.
Вибиті шибки в Авдіївці – звична справа, лише останніми днями на нові вікна пішло 300 кв. м скла.
З кінця січня терористи пошкодили у місті більше 300 приватних будинків і майже 80 квартир у багатоповерхівках.
Через день без води і світла
Майже через день 22 тисячі жителів прифронтового міста залишаються без світла. Проросійські найманці навмисно цілять по високовольтних лініях електропередач. Востаннє ворожий обстріл пошкодив три прольоти ЛЕП.
За словами електромонтерів, з усіх ліній ЛЕП, якими електроенергія надходила в місто, на сьогодні вціліла лише одна. Від цих ліній живиться і Авдіївський коксохімічний завод. Через постійні перебої з електрикою його фактично переведено в режим консервації.
Через перебої з електроенергією 16 березня залишилася без струму і Донецька фільтрувальна станція. Сьогодні її вкотре запустили, і о 14-й годині вона почала давати воду.
Утім, це до наступної атаки терористів. Місцеві до перебоїв звикли, тож воду завчасно закачують у резервуари (4 тис куб. м). Жителі старої Авдіївки переважно беруть воду з криниць. У найскрутніші моменти допомагають волонтери.
“Донецька фільтрувальна станція” постачає воду не лише в Авдіївку, а й окуповані Ясинувату та Донецьк.
Незважаючи на постійні обстріли, у школах міста щодня навчаються діти. Зараз у Авдіївці понад тисяча школярів.
Не зупиняє роботу і міська лікарня. Під час “блекаутів” світло у медичні кабінети, операційні та палати дають електрогенератори. Працюють в Авдіївці і військові лікарі, вони допомагають не лише бійцям ЗСУ, а й мирним жителям. У разі потреби поранених та хворих евакуюють до військового шпиталя у Покровську.
За останніми данними, з кінця січня в Авдіївці загинули 5 мирних жителів, 14 – отримали поранення.
Поле бою – Авдіївська “промка”
Лінією “фронту” в Авдіївці є промислова зона, яка давно перетворилася на суцільні руїни. Лише вчора, 16 березня, там поранили двох військовослужбовців, один із них – жінка.
Бійці на передовій розповідають, що ворожі танки підходять до наших позицій практично впритул – на відстань 500-800 м. Під’їжджають і танки, які вистрілюють боєкомплект по місту і тікають.
Донбас досі без українського ТБ
До слова, українські канали в Авдіївці не транслюються. Дивитися українське можуть лише ті, хто має супутникові тарілки. Виправити ситуацію мають дві телевежі, які будують на Донбасі.
Нова телевежа в Покровську (Донеччина) буде 200 метрів заввишки, тоді ж як нинішня – 69 м. Завдяки збільшенню висоти вдасться охопити телесигналом 852 тис. осіб (нині 573 тис.), а радіосигналом — 581 тис. (198 тис. зараз).
Телевежа у Бахмутівці (Луганщина) матиме 150 м, тобто буде на 90 м вища, ніж та, що є зараз. Завдяки їй українське телебачення зможуть дивитися 46 тис. людей (15 тис. зараз), а слухати радіо – 140 тис. людей (42 тис. зараз).
Нагадаємо, 5 грудня 2016 року було офіційно відкрито відновлену телевежу на горі Карачун під Слов’янськом (Донеччина) висотою 186 м. Попередню терористи зруйнували у 2014 році.