Петру Порошенку в ДБР намагалися вручити підозру. Депутати разом з Порошенком приїхали до Генпрокурора

Сьогодні до Державного бюро розслідувань прибув народний депутат України, експрезидент України Петро Порошенко. Він одержав повістку на допит як свідок.

Як розповів адвокат Порошенка Ілля Новиков, виклик стосується справи щодо призначення Сергія Семочка першим заступником керівника Служби зовнішньої розвідки України. В офісі ДБР, за словами адвоката, Порошенку намагалися незаконно вручити підозру.

Біля будівлі ДБР активісти розгорули сатиричну виставку робіт.

На картинах в іронічній манері зображено політичних діячів, а також сцени з проникнення співробітників ДБР до Національного музею Івана Гончара (тут влаштовано виставку картин з приватної колекції Петра Порошенка).

Сьогодні представники фракції “Європейська солідарність” разом з Порошенком з власної ініціативи прийшли до Офісу генпрокурора, вимагаючи зустрічі з Іриною Венедіктовою. Після словесних “перепалок” з охоронцями вони зустрілися з Генпрокурором. Венедіктова сказала, що підписала підозру Порошенкові, цей документ за її дорученням в Офісі ДБР мав вручити прокурорський працівник. Адвокат Порошенка стверджує, що цей прокурор відмовився пред’явити оригінал підозри.

Депутати говорили про порушення, на їх погляд, законів під час розслідування справ, про переслідування опозиції. Водночас Венедіктова заявила, що сьогодні прокурорська система демонструє баланс, і правоохоронці чітко виконують закон.

Під час емоційної розмови представники Порошенка висловили пропозицію, щоб Венедіктова особисто вручила підозру, якщо такий документ спарвді вона підписала. Після цього Генпрокурор вийшла із зали засідань.

На офіційному сайті ДБР розміщено таку інформацію:

“За дорученням Генерального прокурора прокурори Офісу Генерального прокурора у будівлі ДБР повідомили про підозру народному депутату України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань.

Слідством встановлено, що народний депутат, який перебував у статусі п’ятого Президента України, схилив військову службову особу – голову Служби зовнішньої розвідки України до вчинення злочину, а саме перевищення ним влади та службових повноважень, тобто умисного вчинення дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, вчиненого в умовах особливого періоду, шляхом видання явно злочинного наказу (ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України).

Наразі слідчі ДБР вирішують питання щодо обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”.

На фото: під час акції протесту біля будівлі ДБР 10 червня.
Фото “Українського репортера”

На цю тему:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *